Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Haberleri / Obezite hemoroidi tetikliyor

Obezite hemoroidi tetikliyor

Hemoroid hastalığını toplumda çok aşırı çok görülen bir hastalık olduğunu söyleyen Op. Dr. Yusuf Tanrıkulu, “Hemoroid dediğimiz hal makat bölümünün çıkış kısmında yer piyasa bir yastıkçık görevi gören dokulardır. Hemoroid hastalıklarında azami görülen şikayetler ağrı, kanama, akıntıdır. Bu tür şikayetlerin hepsini hemoroid hastalığının içerisine sokabiliriz” dedi.

Hemoroid hastalığının iki gruba ayrıldığını ifade eden Tanrıkulu, “Bunların birincisi hariç hemoroidler öteki ise iç hemoroidlerdir. dış hemoroidler adından anlaşılacağı üzere hemoroidlerin dışarıdan şişmesidir. iç hemoroid ise içteki yastıkçıkların genişleyerek zamanla dışarı doğru taşması şekilde tarif edilir. Bunlarda kendi aralarında 4’e ayrılır.
İlk ikisi içeride olup gözükmeyen, diğerleri ise gözüken tipte olanlardır. ekseriyetle birinci ve kinci hemoroidlerde ilaç tedavisi diğerlerinde ise cerrahi tedavi uygulanmaktadır” diye konuştu.
Hemoroid hastalarına tavsiyelerde bulunan Yusuf Tanrıkulu, “Bu hastalar çok dar giyinmeyecekler, bol bol spor ve düzenli yürüyüş yapacaklar, uzun zaman oturmayacaklar, acılı baharatlı yiyeceklerden uzak duracaklar” ifadelerini kullandı.

Çok aşırı kiloların hemoroid hastalığını tetiklediğini aktaran Tanrıkulu, “Karın basıncı artmasıyla oraya binen yük arttığı için hemoroid olunabiliyor. başka bir etkin hamilelik olabiliyor. Bunun haricinde birden başlayan hemoroid hastalıkları olmaktadır. Bunlara da acil müdahaleler gerekiyor” açıklamasında bulundu

Dikkatinizi çekebilir

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte en çok konuşulan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.