Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Gökçek'ten / Dil üzerindeki pas

Dil üzerindeki pas

Dil üzerindeki pas (tabaka) ne anlama gelir?
Dil üzerindeki pas doktorların hastalıkları teşhisinde çok önemli rol oynar.Fakat sıradan vatandaş için pek bir şey ifade etmez.Sindirim sisteminde ki anormalikler, ateşli hastalıklar, boğazda ki kuruluk dilde beyaz bir tabaka oluşmasına sebeptir.Bununla birlikte ağızda hoş olmayan bir durum hissedilir.Dil üzerindeki tabaka fırça ile veya dişlerle temizlenir.Fakta dil üzerinde pas değişimi veya renk değişimi gibi anormalikler olursa mutlaka doktora gidilmelidir.Bu değişimler herhangi bir enfeksiyona işaret olabilir.

Dildeki pas nasıl oluşur?
Dil bir kas tabakasından oluşur ve üzeri bir mukoza ile kapalıdır.Dil üzerinde kabarcıklar (papilla) bulunur ve bu papillalar besinlerdeki tatlı tuzlu ve ekşi gibi duyuları almamızı sağlar.

Dil üzerindeki mukoza sürekli yenilenir.Şayet kişi sürekli besini sıvı olarak alırsa veya fazla çiğnemeden yutarsa ölü hücreler, yemek artıkalrı ve mikro organizmalardan dil üzerinde pas gibi beyaz bir tabaka oluşur.Sert ve katı besinler ise dili üzerinini temizler ve bir ilaç gibidir.Dil üzerindeki beyazımsı tabaka ağız mantarı olabilir.Ateşli bir enfeksiyon, gastrit veya sifilis gibi bir hastalığın dilde yansıması olabilir.Dil iltihaplanması ise kaygan, kırmızı ve dilde yanma gibi bir acı ile kendini gösterir, yani dil iltihapalanması farklıdır.Çok nadiren aşırı alkol, sigara ve başka kanserojen madde kullananların dilinde kötü huylu urlar olabilir.

Maya mantarları
Sabahları dil üzerinde beyaz bir tabaka görülmesi gayet normaldir ve paniğe gerek yoktur, çünkü gece vücudun kendi hücrelri veya yabancı maddeler dil üzerinde toplanır.Fakat bu beyaz tabaka sürekli çoğalıyorsa o zaman maya mantarı var demektir.Maya mantarları mide ve bağırsakalra yerleşir, bağışıklık sitemi güçlü ise bu mantarı yokeder.Fakat bazı kimyasal ilçalar özeliklede antibiyotikler sindirim sistemindeki faydalı bakterilerin azalıp zararlı bakteri ve mantarların çoğalmasına sebep olur.Mantar tatlı yiyecek ve içeceklerle normalden 200 kat hızla çoğalır.Bu nedenle bağırsakalrında mantar olanların kesinlikle tatlı yememeleri ve hamurlu yiyecekleri azaltmaları gerekir.Eğer yanlış beslenilirse zamanla bağışıklık sisitemi mantarları yenemez ve mantarlar toksik maddeler üreterek bir çok hastalığı tetiklerler.Geniş bilgi için mantarlar bak.

Dilden Teşhis
Dil üzerindeki pas, renk ve şekil değişiklikleri hastalıkların işareti olabilir.Doktor dildeki değişimlere bakarak bir çok hastalığı çok basit teşhis edebilir.Dilin üzeri ülke haritası gibi değişik görünebilir ve bu nedenle harita dil (Lingual geographica) diye anılır.Harita dil genelikle zararsızdır.Dil üzerindeki renk değişimleri yenen besinlerdeki ve içilen içeceklerdeki rengi alarak rengi değişir.Fakat bu renk değişimi geçicidir.Şayet renk değişimi kalıcı ise o zaman problem başlar.Doktorlar dil üzerinden aldıkları kültürle dilde ne olduğunu analyabilirler.Fakat dil üzerindeki renk ve şekil değişimleri iç hastalıklardan dolayı ise bu naalşılmaz, bu durumda kann, idrar ve defi hacetin analizigerekebilir vede mide için endoskopi ve kalın bağırsak için kolonoskıopi gerekebilir.Bütün bu araştırma ve muayenlere rağmen ince bağırsakalrda mantar varsa naşılmayabilir, çünkü mantarlar balteriler gibi değildir ve sülük gibi bağırsak mukozasına yerleştiklerinden def-i hacetle dışarı çıkmaz vede teşhiseilemezler.Bu durumda mantarların üretiği toksik maddeler nedeniyle ortaya çıkan rahatszılıklara bakılır.Geniş bilgi için mantarlara bakın.

Çin Tıbbı
Geleneksel Çin Tıbbında dilden teşhis çok çok önemlidir.Çinliler binlerce yıl önce dildeki değişimleri vücuttaki hastalıklı oluşumlarla bağlantılı olduğunu tesbit etmişlerdir.Çin Tıbbına göre dilin farklı bölgeleri vücudun farklı bölgeleri veya organlarının aynası gibi dışa yansıtır.Dildeki pas gibi tabakalr değil, dilin rengi, düz veya pörtülü oluşu, dil üzerinde dikey veya yatay çizğilerin olması dilin kenarlarında diş izi olması dilin şişerek kalınlaşması gibi bir çok faktör vardır.

Dilden Teşhis:
Dil üzerindeki ve değişik cizik ve şekler iç organlardaki problemlerin dışarı yansımasıdır.Hans-Dieter Bach yıllarca binlerce dil üzerinde araştırmalar yapmış ve bir çok hastalığın dilden teşhisini mümkün kılan açılmalarda bulunmuştur. Herbalist Hans-Dieter Bach’a ait bu açıklamalardan bazılarına burada yer vereceğiz.

Dil diş sağlığı ile ilgili bir konu olmasada diş doktorlarının sürekli dille karşılaşmaları ve kişinin sağlık durmu’nun dilden anlaşılmıştır.Eskiden dile bakarak hastalıkları teşhis çok normal bir yöntemdi zamanla bu metot unutuldu ve sadece çocuk doktorları tarafından kullanılan bir yöntem olarak kaldı.Aslında sade vatandaşta dilinin üzerindeki değişimlerden de rahatszılıklarını anlar.Bu nedenle biz burada binlerce dil den teşhis yönteminden birkaç örenek vereceğiz.Bu öreneker Hans-Dieter Bach’a aittir.Normal dil güz, kadifemsi, grimsi-pempe ve aynı düzlükte üst tabakadan oluşur.Ayrıca dil ne büyümüş, nede küçülmüştür ve de ne kalın nede incedir.

Dilpası:
1-) Beyaz dilpası genelikle gastrit, enteririt, kolit, gartoenterit gibi mide ve bağırsak enfeksiyonuna işarettir.Mide ve bağırsaklarda çok yoğun bakteri ve mantar olduğunu gösterir. (Resim:1)

2-) Beyaz dilpası dilin orta çizgisinin yanında olursa bu pankreas foksiyon bozukluklarıa işarettir.Dilin ortasındaki çizginin yanlarında beyazımsı tabakalar varsa, o zaman pankreas da fonsiyon anormalikleri var demektir.Dil kökündeki sarımsı tabaka ise bağırsakalrda mantar olduğuna işarettir.Bağırsaklarda mantar olduğu zamanda bunlar aşırı toksik madde üretirler.Bu durumda genelikle çok gaz oluşur ve bu gaz diyaframı yukarı doğru kaldırır ve kalp sıkışır ve daralır.Böylece aritmi, taşikardi ve ekstra sistol gibi kalp rahatsızlıkları görülür.

3-) Dildeki pas tek bir tarafta ise bu sinirsel rahatsızlığa işarettir.Ortakulak iltihabı da aynı şekilde tek yanlı beyazımsı bir tabaka oluşumuna işaret olabilir.Eğer bu rahatsızlıklar görülmezse dilin sağ tarafındaki beyazımsı tabaka karaciğerde ve sara kesesinde problem olduğuna ve dilin sol tarafında beyazımsı tabaka varsa dalak rahtsızlığı var demektir.Dil kökündeki sarımsı tabaka ise bağırsak mantarlarına işarettir.

4-) Dil kökünde sarımsı bir tabaka varsa bu bağırsaklarda mantar olduğunu gösterir. Aynı şekilde dilin ortasındaki sarımsı tabaka ve dilin sağ kenarındaki diş izleri karaciğerde problem olduğunu gösterir..

5-) Dilin üzerinde siyah saç renginde bir tabaka varsa o zaman bağışıklık sistemi çok zayıflamış demektir ve çok ağır bir hastalığa işarettir.Bağırsaklara yerleşen mantarların üretiği aşırı toksik madde nedeniyle bağırsaklar tahrip olmuş demektir.Mantarlar ve bakteriler tarafından üretilen toksik maddeler önlenemediğinden hasta kolon kanserine yakalanmıştır.

6-) Dil kenarlarındaki diş izleri çeşitli hastalıklara işaret olabilir.Dilin sağ kenarındaki diş izleri karaciğer-safra rahatsızlıklarına ve dilin sol tarafındaki diş izleri mide ve dalak rahatsızlıkları olduğunu gösterir.

7-) Dilin alt kısmındaki toplar damarlardaki mor görüntüler çok farklı rahatszılıkları gösterir ve bunlarda: Kalbin sağ toplar damarında zafiyet , variz ve basur olabileceğini gösterir.Yani damarlarla ilgili problemler buradan analşılır.

😎 Dil üzerindeki katlanmış gibi yırtıklar varsa, o kişinin psikoloj,k olarak hasas olduğuna, korkak ve sinirsel zafı olduğuna işarttir.Yatay kırışmış gibi tabakalar karamplı rahatszılıklara işarettir.

9-) Dildeki bu tür değişimler genelikle kadınlarda görülür ve hormon anormaliklarine vede kadın hastalıklarına işarettir.

10-) Dilin ucundaki kırmızılık gastrite işarettir.Dildeki kızarıklık ve düz kaygansı görünüm ise B Vitaminlerinde yetersizlik olduğunu gösterir ve ayrıca yanlış beslenme, karaciğer rahatsızlıkları ve diyabeti gösterir.

11-) Dil üzerinden kişinin beyin kaması geçirip geçirmediği anlaşılır.Dil tek taraflı gerilmiş gibi ise beyin kanaması geçirmiş demektir.Dil tek taraflı olarak çekilir ve kişi genelikle beyin kanaması geçirdiğinin farkında değildir.Dil üzerinde köpük gibi bir tabaka oluşması bir sindirim sisteminde veya safra kesesinde rahatsızlık olduğunu gösterir.

12-) Dil üzerindeki kuruluk menopoz sonrası eklemlerde iltihapalanmaya (artirit) işarettir.Kırmızılıkta yine B-Vitamini yetersizliğine işarettir.

13-) Dil üzerinde ki çilek gibi kabarcik (papilla) B-Vitaminleri yetersizliğine işarettir.Bu genelike yanlış beslenme sonucu ortaya çıkar.

Dikkatinizi çekebilir

Cemre Tonik, Lahanalı Bitkisel Karışımlı Su, Cemre Lahana Karışımlı Aromatik Su, Cemre Aromatik Bitki Suyu

Bazı Firmalar sahte ürünler üreterek insan sağlığını tehdit ediyor Ben İbrahim GÖKÇEK, 32 yıl boyunca ...

63 Yorumlar

 1. selam eder ellerinizdn öperim hocambenim bir sorunum var 3 yıldır benim dilimde beyazlamaagzımda kuruluk oluyor doktolara cok gitim mantar deniyo baska hıc bısey cıkmıyor butun tahlıllerden gecdim mantar ilacı kulland bı fayda goremedım ve bu beyazlama ne kadar artarsa dilmde agrı olumaya basladı o yusak ozellıgını kaybetttı beyazlık hıc azalmıyo tat almamda b degısklık yk hacam allah ızası ıcın bı tavsıyede bulunun cok or durumdım pıskolajim bozuldu bı sonuc alamıyoz

 2. Gökçek İklsir ve Gökçek Tonik kullanmaznı gerekir, tatlı yok, peynir yo9k, sucuk ,salam sosis yok ,çay kahve kola iyi değil. http://Www.gokcekdiyet.com

 3. merhaba hocam analattıklarının veya yazdıklarının önemi gerçekten çok büyük ama bu konuyla ilgi bir acıklama getirmek istiyorum. şu dil hususu bu konu Almanlar tarafından bulunmuş bir şey değildir bu uygulama 4000 yıldan beri türkler tarafından kullanıla gelen bir yöntemdir. daha detaylı bir şekilde araştırmanızı tavsiye ederim.

 4. Bu konuda bilginiz varsa buyuurun yazın bizde bilgi sahibi olalım.Benim tarihi geçmişi hakkında fazla bilgim yok.

 5. merhaba hocam internette dolasırken rastgele sizin calısmalarınızı gordum ve hocam benim de yıllardan beri dilim de bi problem var aynı 8 numaradaki dil gibi yarıklar var ve bi turlu gecmiyor hocam bunun tedavisi varmı hocam eger varsa bana soylerseniz cok memnun olurum basarılarınızın devamını dilerim

 6. Bu aşırı sinirsel veya piskolojik problemlerin olduğuna işarettir. Gökçek İksir ve sinir çayı kullanın faydasını göreceksiniz.

 7. merhabalar, benim dilimde beyazımsı bir görüntü vardı. doktora gittim. mantar dedi. zolaks, b vitamini, mikostatin verdi. bir ara geçti. daha sonra yine tekrar etti. dilimi karbonatlıyorum. tuzlu su ile gargara ediyorum. ama yine tekrar ediyor. şu an dilimdeki görüntü orta kısmı beyaz ve sarımsı gibi. yanlarında ve ortasında kaygan bir zemin var gibi. kaygan olan kısımlar diğer kısımlardan parlak. bana neyi önerebilirsiniz. lütfen yardımlarınızı bekliyorum. iyi günler dilerim.

 8. Dilinizdeki tabaka bağırsaklarınızda çok yoğun mantar olduğuna işarettir, Gökçek Tonik, Gökçek İksir ve enfeksiyon çayı kullanırsanız iyileşirsiniz..

 9. fethullah ekmen

  hocam bacemcik ameliyatından sonra tat alma duygumu kaybetim dilimin uzerinde beyaz tabaka olusmaya başladı iki sefer tedavi gördum antibiyotik ve krozom tedavisi gördum hiç bir faydasını görmedim belirtiler dil pası olarak gözukuyor

 10. merhabe hocam benimde 8 numaradaki gibi dilimde yarıklar var ve diş doktoru b vitamini önerdi sizce başka hastalıklar olabilir mi biraz korktum bilgi verirseniz sevinirim.

 11. Fetullah bey Gökçek İksir, Gökçek Tonik ve enfeksiyon çayı kullanın

 12. O kişide biraz piskoloji problem var, Gökçek İksir ve sinir çayı iyi gelir.

 13. mrb benim dilimde harita dil ve son zamanlarda yediklerim karşısında kanıyor.mesela kivi yediğimde kanamaya başlıyor.bunu sebebi ne olabilir?

 14. vede dilim 8 numaradaki gibi.

 15. merabalar benım dilimin yan taraflarında diş izleri var ağrı ve yanma var doktor b12 ilacı verdi biraz geçiyor gıbı bana ne önerirsiniz teşekkür ederim.

 16. B12-Vitamin yetersizlği varsa BAĞIRSAKLAR’DA ÇOK MATAR VAR DEMEKTİR.Gökçek İKSİR, Gökçek Tonik ve enfeksiyon çayı kullanmalısınız.

 17. merhaba doktor bey.20 yaşında bi gencim.dilimin üzerinde 3-4 aydır sarımsı(bazen daha koyu)bir tabaka var.ağzımda iğrenç bi tat…sağlık güvencem olmadığı için doktorada gidemiyorum.dilimi fırçalamaktan artık yara oluyor.”dilin sarı olması durumunda bağırsaklarda mantar olabileceğini”belirtmişsiniz yukarda…son zamanlarda boşaltım sistemimle ilgili sorunlarda yaşıyorum.lütfen yardımcı olun.gökçek iksir ve toniği nerden temin edebilirim.veya muadili..şimdiden teşekkürler

 18. Bartu bey
  Gökçek Tonik, Gökçek İksir ve Gökçek mantar Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız.Antibiyotikler mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz. http://www.gokcekaktar.com/mantarlar.htm/ Artı doğru beslenmeniz gerekir http://www.gokcekdiyet.com

 19. Merhaba doktor bey,
  Benim agzimda 2 gundur degisik bir tad var. ozellikle dilimin sol tarafinda oluyor. isikla baktim ama herhangi anormal birsey goremedim sadece cilek gorunumu gibi sol tarafta daha sık kabarciklar var minik minik. Birde bundan 20 gun once bademcik ameliyati oldum bununla bir ilgisi olabilir mi acaba? Simdiden Tesekkur ederim..

 20. EZGİ HANIM AMALİYATA ÖNCE VEYA sonra antibiyotik kullandıysanız, bağırsakalrınıza mantar yerleşmiştir.

 21. merhaba hocam. Ben boğazda yanma şikayeti ile doktora gittim. Geniz akıntısı ve faranjit teşhisi konuldu 2 kutu ketek 400 antibiyotik kullandım ikinci kutu bitiminde dil pası meydana geldi ve gaita sorunu başladı gaitam ne işal nede diğil günde 4 5 defa büyük apdestimi yapmaya başladım. Bir kaç hafta sonra aynı doktororuma tekrar gittim ketek 400 ün iki kutu sonrasında dil pası yapabildiğini söyledi ve mikontatin önerdi kullandım ama hala dilim aynı sabahları bembeyaz zaman zamanda sarı renk alıyor. Ne önerirsiniz. teşekkürler

 22. aynı zamanda bazen dil üzerinde spatula ile alınabilen plaklar oluşmakta.

 23. Gökçek Tonik, Gökçek İksir ve Gökçek FARANJİT Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız.Antibiyotikler mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz. http://www.gokcekaktar.com/mantarlar.htm/ Artı doğru beslenmeniz gerekir http://www.gokcekdiyet.com

 24. Merhaba öncelikle selamlar..benim sorunum dilimin kücük dil yakın olan kısmında sivilceye benzeyen beyaz taneler oluştu buna bir anlam veremedim acaba nedir ??

 25. hocam benim dilim de beyasvar ve dis izi var ne olabilir ve kan dahlilin de temi cikdi

 26. Gökçek İksir, Lifli Detoks ve Gökçek ENFEKSİYON Çayı kullanmanız gerekir, şayet mide ve bağırsaklar da problem varsa Gökçek Tonikte gerekir.

 27. Sayın GÖKÇEK:

  Ben fibromiyalji hastasıyım.doktor depresyon ilacı verdi.Ayrıca kansızlık var.
  Endoskopik teşhis ile midemde Gastrit Helicobakter,Duedenum ülser olduğu saptandı.
  Kullandığım ilaçlar hiç bir işe yaramıyor…Ayrıca omuzlarımda ve sırtımda yoğunlaşan gezici ağrılar ile birlikte istemsiz ve kazıntılı geğirti var.Artık tahamül edemiyorum.Lütfen bana yardımcı olun.

  SAYGILARIMLA

 28. Aynı zamanda sürekli kabızım.Koyun boku gibi yapıyorum yardımcı olun…

 29. merhaba ibrahim bey ben de fibromiyalji hastasıyım ve üç ay önce midemde helikobakter pilori teşhisi nedeniyle tedavi gördüm midemdeki mikroptan kurtuldum fakat gastrit ve ülser problemi bnde de var fbromiyalji hastalığının verdiği kas ağrısı uykusuzluk ve yorgunluğun yanı sıra saç diplerimdede bi türlü geçmeyen yağlı egzama rahatsızlığım var kaç kere doktora gtsem de kurtulamadım yardımcı olursanız çpk memnun olurum.teşekkürler

 30. ayrıca şişkinlik ve dil üzerinde beyaz pas sorunu bende de var.ltfen yardımcı olun

 31. Gastriti tedavi için kullandığınız antibiyotikler bağırsakalrınıza mantar yerleşmesine sebep olmuştur, iksir, tonik ve romatizma ve mantar çayı karışımı özel bir çayla iyileşirsiniz

 32. Gastriti tedavi için kullandığınız antibiyotikler bağırsakalrınıza mantar yerleşmesine sebep olmuştur, iksir, tonik ve romatizma ve enfeksiyon çayı karışımı özel bir çayla iyileşirsiniz

 33. BENDE RAHİM KALINLAŞMASI YANİ ADENMİYOZİST TEŞHİSİ KONULDU AMELİYAT OLMAM GEREKİYOR AŞIRI KANAMAM OLUYOR YAŞIM 38 AMELİYAT OLMAK İSTEMİYORUM DR 3 AYLIK BİR TEDAVİ VERDİ AMA FAYDASINI GÖREMEDİM BİRDE LEĞEN KEMİĞİM AĞRIYO BU RAHATSIZLIKLA ilgisivarmıdır lütfen yardım edin ne tavsiye edersiniz şimdiden teşekkürler

 34. sizin öneriniz üzerine romatizma çayı ve lifli detoks çayını kullanıyorum ama romatizma ve mantar çayı karışımı kullanın demişsiniz bu karışıma mı devam etmeliyim?cevaplarsanız sevinirim.

 35. merhabalar
  annem yüksek tansiyon hastası, düzenli olarak ilaçlarını kullanıyor, sizin iksirinizdednde kullanmk istiyor ne tavsiye edersiniz

 36. merheba 2 yıla yakın bir süredir,sabahları kalktığımda dilimin üzerinde beyaz bir tabaka oluşmuş,değişik bir tat ve koku var,dilimi temizledikten sonra biraz rahatlıyorum.Ayrıca önerdiğiniz ilaçları nereden temin edebiliriz,yardımcı olursanız sevinirim. saygılar..

 37. selam hocam benim dilim 2 3 gun önce rengi sarıydı ama smdi rengi beyaz ağzıma hoş olmuyan tatlar gelior ve nefesimin kötü koktugunu hissediyorum ve dişimi dilime sürdüğümde ise acayip bişey ağzıma geliyor bu neden kaynaklanıyor olabilir??? ve ne yapmam gerek bana cevap verirseniz çok sevinirim tesekkurler simdiden iyi günler

 38. benm de 2 gündr dilimde aşiri beyazlıklar pütürckler var miğdm ağrıo gebeym daha 1 aylık boğazm acıo yutkunamıorm ne olabilir

 39. Bağırsaklarınıza çok mantar yerleşmiş, iksir, tonik ve mantar çayı kullanın

 40. Bağırsaklarınıza çok mantar yerleşmiş, iksir, tonik ve enfeksiyon çayı kullanın

 41. ben 2 sene önce antibiyotik iğne sonrası ishal oldum 3 ay kadar falan devam etti daha sonra bi ishal bi kabız devam etti şişkinliğim hiç gitmiyor gaz oluyor doktorun verdiği ilaçların hiçbirisi fayda etmedi kolonoskopi ve endoskopide bişi çıkmadı birsürü tahlil yaptırdım yine bişi bulunmadı spastik kolit dediler ne yapmalıyım yardıcı olursanız sevinirim.

 42. merhaba hocam benim 3 yildir tirnak mantari her iki ayagimdada kremler kullandim ama hic biri tamamen yok etmedi cok kasiniyor rahatsiz oluyorum kuru ve serin tutmaya calisiyorum tam bir tedavi icin ne yapmam gerek cok tesekkur ederim ayrica iksirlerinizden yurtdisinda oturanlarda alabiliyorlarmi

 43. MERHABA TUNAY BEY İKSİR, TONİK, OZON YAĞI, MANTAR ÇAYI KULLANMANIZ GEREKİYOR. BİZ DİREK YURT DIŞINA GÖNDEREMİYORUZ ANACAK TÜRKİYEDE TANIDIĞINIZ ARACIĞI İLE ELİNİZE ULASABİLİR.

 44. SİZİN İÇİN GÖKÇEK İKSİR,TONİK, OZON YAĞI, ŞİŞKİNLİK ÇAYI KULLANINIZ

 45. Merhaba Hocam
  İlk defa dilimde bir gariplik görüyorum.Dil kökünde tam ortada küçük beyaz bir tabaka oluştu.Yanlarda da hafif sarı lekeler oluştu.Diş doktoruna gittim diş-dişetlerinin sağlıklı oldugunu söyledi.
  Antibiyotik yapmış olabilirmi?Faranjit – Sinüzit var.
  Yoksa iç hastalıkları ile ilgili problem mi var?Gastrit veya bağırsak paraziti olurmu?
  Çok korkuyorum bayağı araştırdım ama anlayamadım.Hangi bölüm doktoruna gideyim?
  Yardımınız için şimdiden çok teşekkür ederim

 46. TEL TAKTIKTAN SONRA DILDE CATLAK OLUSTU NE YAPA BILIRIMTELLER SONUCU OLUSAN CATLAKLARA NE YAPILA BILINIR HOCAM

 47. Gökçek iksir, tonik, ozon yağı, damar çayı kullanın

 48. ben yaklaşık bir aylık hamileyim 3 haftadır yogun öksürük var bu gün de dilimde yeşil bir tabaka oluştu fırçaladım geçmedi lütfen yardımcı olur musunuz.

 49. Merhaba tuba hanım çok geçmiş olsun kekik otu ,enfeksiyon çayı ,gökçek aleo vera jeli ,gökçek tonik,himalaya tuzu ve ozon yağı öneririm detaylı bilgi için de araya bilirisiniz hamile olmanızda da hiç bir yan etkisi yoktur 0212 621 21 65

 50. hocam benim dilimde resim 1 dekine benzer ama daha cok resim 2 deki gibi gibi beyazlıklar var bide dilimin sol tarafında da azda olsa izler var bu bu beyazlıklar ağız kokusuna sebep olurmu ? bu ürünleri kullandığımız zaman ağız kokusu kaybolur mu?

  şimdiden teşekkürler…

 51. Merhaba Serdar bey ,
  sizin bağırsaklarda mantar var demek ki, size önerebileceğim gökçek iksir,aleovera jeli,mantar çayı,enfeksiyon çayı ,himalaya tuzu ve ozonyağı öneriyorum ağızınızdaki kokuda tamamen gidicek çok geçmiş olsun .

 52. dilimin üzeirnde sarı bir tabaka varr bazen agzımm koku yapıoyr ve bu çok agır bi koku oluyo birde dilimin arka kısmında çilek gib kabrcıklarr varr.. dr. gittim bu agız kokusu içinn kan tahlili ve idrar tahlili yaptılar ama sonuçlar temiz çıktı . ilaç verdi hap ve sprey birde oje gibi bi laç dilimin üstne sürdüm ama geçmedi daha sonra tekrar gittim yine bir agız spreyi ve oje gibi bi alaç verdi.. ilaçların isim: oje gibi olan : piraldybe sprey olan ise: andorex bu ilaçalrı kulandım geçmedi . ve ailmde rahatsız oluyor agız kokumdan napabilirin nolur kalıcı bir çözüm lütfen:)

 53. MERHABA SEHER HANIM,
  BAGIRSAKLARINIZDA YOĞUN DERECEDE MANTAR VAR ETAN BUTAN GB GAZLAR ATILAMADIGINDAN DOLAYI MIDENIZE VURUYO AGIZ KOKUSUNA SEBEP OLUYO GÖKÇEK İKSİR ALOEVERA JEL MANTAR ÇAYI ENFEKSİYON ÇAYI KULLANINIZ 0212 621 21 65 66 NUMARALARDAN BIZE ULAŞABİLİRSİNİZ

 54. Merhabalar hocam .
  Ben bugün ilk defa dilimdeki renk değişimini farkettim . Dilim sanki simsiyah birşey yemişimde izi kalmış gibi duruyor . Fazlasıyla cok siyah . Kenarlarda cok fazla yok Orta kısımdan sona doğru uzanıyor . Altındada sanki yeşilimsi bir görüntü var . Normalde sabahları agzım cok tatsız olur . Karnım 3 4 aylık hamilelerin karnı gibi şişmiş olur . Bundan 4 5 ay önce karın şişliginden doktora gittim ve reflü tanısı konuldu . Burdanda arastırırken size rastladım . Dil siyahlaşmasının nedenlerini belirtilerini okudum . Halsiz olduklarını , iştahsız olduklarını , aşırı kilo kaybı , konsantrasyon bozukluğu olduğu konusunda bilgi aldım . Bunların hepside bende var . Şu an için doktora gitmeyi düşünmüyorum . Çünkü daha çok yeni . Önce sizden , görmedende olsa tanı ve tavsiye alayım .
  Teşekkülerimi İletiyorum ..

 55. MERHABA GİZEM HANIM,
  Gökçek Aloe Vera Jel, Gökçek İksir, MANTAR çayı ve enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir. Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Vücudumuzun bozulan asit baz dengesini Himalaya tuzu ile yeniden düzelir.Örneğin normal tuz ödem, damar sertliği, asidoz vs ye sebep olurken Himalaya tuzu ödemi, asidozu ve damarlarda ki sertliği önler.Düşük tansiyonu olanlar için Gökçek İksir yerine Cemre İksir ve Cemre Tonik yerine Gökçek Tonik kullanmak gerekir.Aloevera jel, iksir, tentür, tonik ve diyet’e içmeden önce ılık su katılabilir.

 56. merabalar hocam

  5-6 öncesinden beridir dilim resim birdeki gibi görünümü var,çok kötü agız kokusu yapıyor ve aynı zamandan itibaren saçımda beyaz bir tabaka oluşuyor.üniversite öğrencisiyim ilaçları harçlığımla alıcam,hangi ilaçları kullanmam gerekiyor ve bu ilaçlar beni bu hastalıktan kurtarıcak mı?

 57. gökçek tonik aloevera jel mantar çayı enfeksiyon çayı kullanmanız gerekiyor 0212 621 21 65 /66 ulaşabilirisiniz

 58. Merhabalar, yaklasik 10 yildir kron hastasiyim, cesitli ilaclar ve antibiyotikler kullandim son 5 yildir her 8 haftada bir Remicade (infleximab) kullaniyorum butun sikayetlerimi giderdi sukur, fakat 10 yildir dilimin uzerinde beyaz sarimsi bir tabaka olusuyor kotu bir tat ve koku yapiyor hic bir sekilde cozum bulamiyorum temizledikten 15 dk. sonra bile o koku ve tat geri geliyor sizin yorumunuzu ve onerinizi merak ediyorum zaman ayirdiginiz icin simdiden cok tesekkurler.

 59. Benim dilim aşırı derecede geceleri kuruyor ayrıca üzerinde beyaz tabaka da var ve uyuyamıyorum uykumdan uyandırıyor beni dahiliye doktoruna gittim tahlillerim temiz cıktı k.b.b gitmem gerektigini söyledi daha önce gitmiştim ama sonuc elde edemedim ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim.

 60. hocam azosperm de çalışmanız varmı önerebileceginiz ürünleriniz varmı tşk hocam

 61. Merhabalar Recep Bey. Öncelikle geçmiş olsun. Azosperm için çalışmamız vardır. Sizin için Çoban Çökerten Seti – D kullanmanızı tavsiye ederim. https://www.gokcekmarket.com/urun/coban-cokerten-seti-d/

 62. Agzimin icinde bazi ilac kulaanimi sonucu surekli tatlilik hissi var ilaclari birakmama ragmen gecmiyor ve dilim ustu ve arka tarafinda beyaz tabaka var siskinlik gegirdeme ve bulanti oluyor sebebi nedir hocam

 63. Merhaba öncelikle geçmiş olsun 444 6 649 numaralı telefonlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.