Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Haberler / Kudret narının faydaları nelerdir, kudret narı nasıl hazırlanır?

Kudret narının faydaları nelerdir, kudret narı nasıl hazırlanır?

Saksı, bahçe ve her türlü ortamda yetiştirilebilen kudret narı,  çeşitli hastalıklar için adeta bulunmaz bir nimet haline gelmiştir. Günümüzde hastalıkların çoğalmasıyla birlikte, çeşitli ilaçlar kullanıp şifa bulamayan insanlar çareyi alternatif tıpta aramaya başlıyorlar.

Kudret narı da alternatif tıpta en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Kudret narının faydalarına ve nasıl kullanıldığına dair bilgi sahibi değilseniz kudret narına dair her şeyi birazdan vereceğimiz bilgilerden öğrenebileceksiniz.

İlk olarak kudret narının faydalarını anlatmakla başlayalım.

Mide hastalıklarına şifa 
Mide hastalıklarını yaşayan kişilere kudret narının iyi geldiği bilinmekte… Ana vatanı Hindistan olan bu bitki genellikle o bölgelerde mide hastalıkları için ilaç olarak kullanılıyor. Mide hastalığına sahip olan kişilerin, zeytinyağı ile beraber günde bir kaşık tüketmelerinin oldukça şifa sağladığı belirtiliyor.

Kabızlığa birebir
Kudret narı genellikle kabız ve sindirim sistemi problemlerinde kullanılır. Kudret narı bitkisini yine zeytinyağı ile karıştırıp aç karnına tüketmek kabızlığı birkaç saat içerisinde geçirmeye yardımcı olacaktır.

 Kanser hücrelerinin yayılmasını önlüyor
Hücre yenileyici etkisi bulunan kudret narının kanser hücrelerinin yayılmasını engellediği söyleniyor. Her gün aç karnına tüketilen kudret narının özellikle meme kanserine karşı koruyucu etkisi olduğu bilinmektedir.

Yanık tedavisi
Vücutta oluşan yanık ve küçük yaralara da kudret narının iyi geldiği bilinmektedir. Ancak yanıklarda kudret narını kullanabilmek için önceden cam bir kavanozda hazırlamış olmanız gerekir. Bir adet kudret narı meyvesinin çekirdeklerini çıkartın ve ezin. Lapa haline gelmiş olan kudret narını, bir cam kavanozun içerisine boşaltın. Cam kavanozun içerisine az bir miktar zeytinyağı ilave edin. Bu şekilde neredeyse 1 yıl kadar yanık ve yara tedavilerinde kullanabilirsiniz.

Gribi önler 
Antibiyotik içeriğini bolca barındıran kudret narının özellikle soğuk algınlığına ve grip gibi enfeksiyonel hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir.

Kudret narı nasıl hazırlanır?
Neredeyse her hastalığa tedavi amaçlı kullanılan kudret narını hazırlamak için iki yöntem var. Üstelik bu iki yöntem de oldukça basit.

Bal ile hazırlanan kudret narı tarifi…
Malzemeler 

1 adet kudret narı
Yarım kavanoz hakiki bal

Hazırlanışı 
Kudret narını ezerek iyice lapa haline getirin. Daha sonra cam bir kavanozun içerisinde bal ile karıştırın. Yemeklerden 1 saat önce aç karnına tüketebilirsiniz.
Zeytin yağı ile hazırlanan kudret narı tarifi…


Hazırlanışı 

Bir adet kudret narının çekirdeklerini ayıklayın. Daha sonra cam kavanozun yarısına kadar zeytinyağı ekleyin. Zeytinyağı eklediğiniz kudret narı bir süre sonra cam kavanozun içerisinde erimeye başlayacak ve daha etkili hale gelecektir.
Zeytinyağlı kudret narını ister yemeklerden önce aç karnına isterseniz yemeklerle beraber tüketebilirsiniz. Zeytinyağlı kudret narı yöntemini yanık tedavisinde kullanabilirsiniz.

Dikkatinizi çekebilir

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte en çok konuşulan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.