Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Haberleri / Ağzı açık uyumak hangi hastalıkların habercisi?

Ağzı açık uyumak hangi hastalıkların habercisi?

Uzmanlar ağzı açık nefes almanın ve ağzı açık uyumanın bir çok hastalığı tetiklediğini ve oldukça zararlı bir alışkanlık olduğunu dile getiriyorlar. İşte uzmanlara göre ağzı açık uyumanın neden olduğu hastalıklar ve ağzı açık uyumanın zararları…

Uzmanlar uzun ve sağlıklı yaşamak için burundan nefes alınması gerektiğini önemle vurguluyorlar. Ayrıca ağzı açık uyuyan ve sürekli ağızdan nefes alan insanların ömürlerini kısaltığına ve çeşitli hastalıkları da beraberinde getirdiğine dikkat çekiyorlar.

Sağlıklı bir uyku için burundan nefes almak şart!

Burundan nefes almanın önemine dikkat çeken uzmanlar, “Burundan nefes alamayan insanlar ağızdan da nefes alarak hayatlarına devam edebilir ancak burun solunum organı olmasının yanı sıra havayı ısıtıp nemlendirerek akciğerlere gerektiği kıvamda sunan bir organ olmasının yanında koku ve konuşma fonksiyonunda da önemli görevleri bulunuyor.

Burun deliklerinden alınabilen hava uyku kalitesini arttırıp horlamayı da azaltabiliyor.

Bu hastalıkları beraberinde getiriyor!

Uykuda ağzı açık uyuyanlar ve burnunu kullanmayan kişilerde orlama ve uyku apnesi denilen uykuda nefes durması daha fazla görülüyor.

Ağzı açık uyumak ilerleyen zamanlarda uyku apnesi, kronik baş ağrısı, sürekli yorgunluk, metabolizmanın bozulması hatta ilerleyen zamanlarda cinsel isteksizliği de beraberinde getiriyor.

Dikkatinizi çekebilir

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte en çok konuşulan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.