Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Haberleri / Kör Eden Hastalıklar

Kör Eden Hastalıklar

Göz sağlığını tehdit eden, sadece göz problemlerine yol açmayan aynı zamanda körlüğe neden olan hastalıklar nelerdir sizler için araştırdık.

Göz hekimleri herkesin düzenli olarak göz muayenesi yaptırmalarını tavsiye etmektedir. Göz sağlığı son derece önemlidir. Eğer ihmal edilirse kısmen ya da tamamen görme sorunları ile karşılaşılabilir. Göz sorunları körlüğe neden olduğu gibi, başka hastalıklarda kör edebilir. Kör eden hastalıklar nelerdir, hep birlikte öğrenelim.

Göz doktorları göz muayenesinin çok önemli olduğunu ve mutlaka yapılması gerektiğini belirttiler. Bazı göz hastalıklarının ancak bu şekilde açıklanabileceği söylendi.

Ağırlıklı olarak 40 yaş üstü kişilerde görülen ancak her yaş grubunu etkileyebilen bu hastalık, dünyada 4,5 milyon insanın kör olmasının sebebi.

Özellikle son yıllarda sık duyduğumuz göz hastalıklarından biri haline gelen glokom (göz tansiyonu), erken ve uygun şekilde tedavi edilmediği takdirde ciddi görme kayıplarına yol açıyor

Hastaneye göz sorunu nedeniyle başvuran hastaların üçte birinin diyabet hastası olduğunu, diyabetin körlüğe neden olan hastalıklar arasında ikinci sırada

Halk arasında sarı nokta hastalığı olarak bilinen yaşa bağlı makula dejenerasyonu(YBMD), retinada meydana gelen hasar ile görme alanı merkezindeki(makula) görüşün azalması sonucu oluşuyor ve genellikle 50 yaş ve üzeri yetişkinlerde görülüyor. Sarı nokta hastalığı kör eden hastalıklar arasında üçüncü sırada.

Dikkatinizi çekebilir

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte en çok konuşulan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.