Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Haberleri / Kalp hastaları kırmızı et yiyebilir mi?

Kalp hastaları kırmızı et yiyebilir mi?

Kurban bayramında sağlık sorunlarınızı hiçe sayarak tükettiğiniz kurban eti ciddi problemlerle karşılaşmanıza neden olabileceği için, dikkatli ve dozunu aşmayacak şekilde kurban eti tüketmelisiniz. Kalp hastalığı, şeker hastalığı, kolesterol hastalığı ve yüksek tansiyon hastalığı söz konusu ise kurban etinden mümkün mertebe uzak durulmalıdır. Fakat hiç yenmeyecek diye bir kuralda yok.

Kalp hastaları kırmızı et yiyebilir ama tadımlık olmak şartıyla. Sağlıklı bir birey gibi oturup tıka basa kırmızı et ile karnınızı doyurmak ciddi problemlerin husule gelmesine yol açar kesinlikle unutmayın. Kalp hastaları kırmızı et tüketimine dikkat etmezlerse kalp krizi geçirme ihtimalleri bile vardır. Uzmanlar kalp hastalarına daha çok balık eti ve tavuk eti yani beyaz et tüketmeyi tavsiye ediyor. Ancak bunlarında derisi alınmış olmalıdır.

Beslenme alışkanlığına dikkat eden kalp hastaları daha uzun ve daha sağlıklı bir yaşam sürebilirler. Kurban bayramında da mutlaka yağsız kırmızı et tüketilmeli ve çok fazla kurban eti yenmemeli. Kurban etinin yanında asitli ve gazlı içeceklerden uzak durulmalıdır.

Dikkatinizi çekebilir

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte en çok konuşulan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.