Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Bitkiler / Yüksek Ateşte Geleneksel Tedavi

Yüksek Ateşte Geleneksel Tedavi


Vücut sıcaklığının artışına ateş denir. Vücut sıcaklığı bedenin her noktasında aynı olmaz. Termometre ile ağızdan yapılan ölçüm sonucu ile, koltuk altından yapılan ölçüm sonucu 0,5 derece farklıdır. Vücut ısısı gün boyunca da 0,5 derece değişebilir. Sabahları ısı düşük, akşamları ise yüksektir. Vücut ısısı 36,2 – 37,5 arasında ise normaldir.

Ateşle birlikte ürperme, titreme, başta ağrı, sıkıntı hali, anksiyete, kırgınlık, iştah kapanması, kabızlık, idrarda değişiklikler görülebilir. Ateş genellikle grip, soğuk alması, üst solunum yolu enfeksiyonları, böbrek ve bağırsak hastalıklarıyla birlikte görülür.

Ateşlenen hastanın vücut sıcaklığını düşürmek için, özellikle hasta bebekler, su yosununa sarılır.
Ateşli hastalıklarda hastanın ateşini düşürmek için hastaya banyo yaptırılır.

Ateşli hastalıklarda öncelikli esas, hastanın vücut ısısının düşürülmesidir. Nitekim yüksek ateş hastanın havale geçirmesine ve daha ciddi hastalıklara yakalanmasına neden olabilir. Ateşli hastanın banyo yaptırılması veya vücudunun muhtelif yerlerine ıslak bezler konulması, yaygın bir uygulamadır. Bu durum humoral pataloji ile ilgilidir. Buna göre soğuk tabiatta olan hastalıklarda hastaya sıcak maddeler, sıcak tabiatta olanlarda ise soğuk maddeler verilir.

Dikkatinizi çekebilir

At kestanesi (hind kestanesi)

At kestanesi (hind kestanesi) özellikleri* Asıl vatanı hindistan’dır.* Meyvesi, tohumu ve kabukları kullanılır.* 15-30 metre ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.