Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlıklı Beslenme / “Yediklerinizle DNA’nıza yabancı DNA sokmayın”

“Yediklerinizle DNA’nıza yabancı DNA sokmayın”

Beslenmenin kanserden korunmadaki önemini, gıdaların cinsi ve kalitesinin kanserden korunmada önemli belirleyicilerden olduğunudur, “Kanserlerin en az üçte biri yanlış beslenme veya besinlerle zararlı maddelerin alımına bağlıdır”.

Kanser hızla yayılıyor. Dünyada kanserden ölüm oranlarının önümüzdeki yıllarda kalp ve damar hastalığını geçerek ilk sıralara geçmesi bekleniyor.

Kanser tedavisindeki gelişmelere rağmen, kanserin en etkili tedavisinin korunması, kanserlerin en az üçte birinin beslenme ile alakalıdır.

BAĞIRSAK BAKTERİLERİ HÜCRELERE DNA TRANSFERİ YAPIYOR

“Vücudumuzdaki bakterilerin sayısı, hücrelerimizin 10 katı kadardır. Bunların çoğu da sindirim sistemi florasındadır. Bakterilerle hücrelerimiz arasında hayat boyu yüksek yoğunluklu temas bulunur. Bağırsak bakterilerinden hücrelerimize DNA transferi olduğunun gösterilmesi, bilim dünyasında heyecan yaratmıştır. Eğer bağırsak florası sağlıklıysa DNA transferi bağışıklık sistemini destekliyor, bu transfer kişisel bağışıklık yanıtlarını vermede belirleyici olabiliyor.

“KATKI MADDELERİ VE GDO’LAR BAĞIRSAK FLORASINI BOZUYOR”

Fakat gıdalardaki katkı maddeleri, pestisit, antibiyotik ve GDO bağırsak florasının bozulmasına yol açıyor. Sayısı veya genetiği anormal değişen bakteriler de yabancı genlerin vücudumuzdaki sağlıklı hücrelere girmesine neden olabiliyor. Bu da kanser başta olmak üzere çeşitli hastalıklara zemin hazırlıyor. Zararlı kimyasal maddeler, kendi kanser yapıcı etkilerinin yanı sıra flora bozukluğu yaparak da sürece katkı sağlayabiliyor.

“MODERN SAĞLIKSIZ DİYET SİNDİRİM SİSTEMİNDE TAHRİBAT YAPIYOR”

Kanser hücrelerinde sağlıklı hücrelere oranla 210 kat daha fazla miktarda bakteri DNA parçaları bulunmuştur. Modern sağlıksız diyetin sindirim sisteminde yarattığı tahribatın yanı sıra, bakterilerin genetik şifrelerini oluşturan DNA’nın sağlıklı hücrelerde bozulmaya yol açtığı, bunun da kanser gelişiminde rol oynayabileceği düşünülmektedir.”

“BESLENME KELEBEK ETKİSİ YAPAR”

“Yediğiniz-içtiğiniz her şeye dikkat edin, DNA’nıza sağlıksız DNA karışmasına engel olun”, “Vücutta kötü yaşam tarzından ve beslenmeden oluşan bozukluklar ileriki yıllarda kelebek etkisi ile kanser gibi ciddi hastalıklara neden olabilir. Beslenme ve yaşam tarzınız konusunda uzman yardımı alarak kanser başta olmak üzere birçok hastalıktan korunabilirsiniz”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.