Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Haberler / Topikal steroid kremleri egzamayı tedavi ediyor mu?

Topikal steroid kremleri egzamayı tedavi ediyor mu?

Egzamayla yaşamak herkes için çok zor ancak 20 yaşındaki Vivienne için ekstra zor. Çünkü genç kadın o kadar çok deri değiştiriyor ki her gün yatağını elektrik süpürgesiyle temizliyor.

Dublin’de yaşayan Vivienne Hew, uzun yıllardır egzamayla mücadele ediyor. Hastalığı o kadar ileri derecede ki insanların ona bakıp rahatsız olmasından korktuğu için dışarı bile çıkmıyor.

Daily Mail’in haberine göre genç kadın egzama kremlerine bağımlı olduğu için son 3 yıldır topikal steroid yoksunluğu yaşıyor. Yaralarının yoğun bir şekilde kaşındığını söyleyen Vivienne, duş almayı asit banyosu yapmaya benzetiyor.

Hastalığından sonra işsiz kalan genç kadın yaşadıklarını anlattı:

“Bebekliğimde egzama teşhisi konulmuş. Steroid kremleri rahatlatmaktan ziyade döküntülerin ve yaraların bütün vücuduma yayılmasına neden oldu. O kadar deri döküyorum ki odamı her gün temizlemek zorundayım. Üstelik dışarı da çıkamıyorum. Kapı çalınca açmaya bile endişeleniyorum.

“Kremler faydadan ziyade zarar verdi. Bıraktıktan sonra da derim tepki gösterdi. Ancak yavaş da olsa iyileşiyorum.”

Diğer egzama hastalarına ulaşmak için bir Instagram hesabı açan Vivienne, beslenme alışkanlıklarının da etkili olduğunu öğrenince vegan olmaya karar verdi ve gluteni hayatından çıkardı.

Dikkatinizi çekebilir

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte en çok konuşulan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.