Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Alternatif TIP / Sinüzit İçin Şifalı Kür

Sinüzit İçin Şifalı Kür

sin

Sinüzit için bitkisel tedavi, sinüzit için şifalı bitkiler, sinüzit için bitkise, sinüzit doğal tedavi, sinüzit tedavisi, sinüzit için kür, sinüzit kürü,

Sinüs adı verilen yüzdeki kemik boşlukların iç yüzünü kaplayan mukoza iltihabına ve boşlukta cerahat toplanmasına sinüzit adı verilir. Baş ağrısı ve burundan rahatça soluyamama duygusu, gözaltındaki ve göz üstündeki bölgelere bastırıldığında hafif veya aşırı basınç ağrısı, sinüzitin belirtisidir.

Pratik Bitkisel Formüller

* Hatmi yaprağı, altın başak, orman sarmaşığı eşit karışımının çayı, 2–3 saatte 1 bardak içilir.

* 1 litre suya 2 yemek kaşığı dolusu papatya eklenir. Ağır ateşte kaynamaya başlayınca ocaktan alınır. Baş ve göğüs büyük bir havluyla örtülerek, papatya buğusu 10 dakika solunur. Tedavi sonrası hemen açık havaya çıkılmaz.

* Her 3 günde bir limon sıkılıp aynı miktarda su ilave edilerek gözlerden yaş gelecek şekilde buruna iyice çekilmelidir. Bu tedaviye 1 ay kadar devam edilmelidir.

* 1 çay bardağı suya, 1 çay kaşığı kekik yağı konulur. Bir başka fincanda fındık kadar kil eritilir. Üzerindeki duru su alınıp, kekik yağıyla birleştirilir. İyice çalkalanır, günde 3–4 defa burun deliklerine birkaç damla damlatılır.

* Maydanoz ve ebegümeci beraber haşlanır. Buharı teneffüs edilir.

* Burnun iç kısmına sabah akşam okaliptüs yağı sürülür.

Kainat Eczanesinden Önerilen Bitkiler

Sinüzit tedavisinde kullanılabilecek çok sayıda bitki vardır.

Sarımsak (Allium sativum) ve Soğan (A. Cepa) : Sarımsak ve soğan yoğun antibiyotiklerdir. Sarımsak soğana göre daha güçlü antibiyotik taşır. Her gün bir diş sarımsağı çiğneyip yutmayı alışkanlık haline getirin. Yapılan birçok araştırma sarımsak ve soğanın antibiyotik etkisini ispat etmiştir.

Okaliptus (Eucalyptus globulus) : Sinüzit tedavisi için alnın ve başın üst kısımlarının, seyreltilmiş okaliptus yada nane yağıyla ovulmasını her zaman için bu hastalığa iyi gelmiştir. Nane yada okaliptus yağlarından birini yada her ikisin birden birkaç yemek kaşığı bitkisel yağla karıştırarak seyrelttikten sonra, doğrudan cildinize uygulayın. Eğer elinizin altında bu yağların hiç birisi yoksa, bitkilerin yaprakları da işinizi görecektir. Birkaç yaprağı ezin ve bir parça suyla karıştırarak lapa haline getirin. Bu karışımı isterseniz göğsünüze isterseniz burun deliklerinize uygulayın.

Ananas (Ananas comosus) : Ananasın içeriğindeki “bromelain” adlı bileşik, sinüzit tedavisinde oldukça yararlıdır. Günde 250-500 gram arası taze sıkılmış ananas suyu içebilirsiniz.

Dikkatinizi çekebilir

Cildinize Kış Bakımı

Cildinize Kış Bakımı

Havalar soğuk, mevsim kış olunca günlük makyajınızda da birtakım noktalara dikkat etmenizde fayda var. Fujyanın ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.