Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Alternatif TIP / Şeker, alkol ve sigara kadar tehlikeli

Şeker, alkol ve sigara kadar tehlikeli

Kaliforniya Üniversitesi’ndan araştırmacıların yaptığı araştırma şekerin de tütün ya da alkol gibi insan sağlığına zararlı olduğunu ortaya koyuyor. Uzmanlara göre fazla şeker tüketimi şişmanlığın yanı sıra karaciğeri yoruyor ve yüksek tansiyona da yol açabiliyor.

Son 50 yıl içinde şeker tüketiminin dünya genelinde üç katı arttığına dikkat çeken uzmanlar aynı şekilde obezlik, yüksek tansiyon ve diyabet hastalığının da paralel biçimde yayıldığına vurgu yapıyorlar.

“Şekere de Caydırıcı Vergiler Getirilmeli”

Vergilerin tüketimi azalttığı görülen sigara ve alkolde olduğu gibi bir tür zehir olarak nitelendirilen şeker ve şekerli ürünlere de ek vergiler getirilmesi fikri giredek daha fazla dillendiriliyor.

Obezite üzerinde çalışan araştırmacılar, hükümetlere abur cubur yiyeceklere vergi koyma ve benzer sert önlemler alma çağrısı yapıyor.

Danimarka ve Macaristan’da yüksek oranda doymuş yağ içeren yiyeceklere vergi uygulanmaya başlanırken Fransa’da meşrubatlara ek vergi getirilmişti.

Çeşitli kuruluşlarsa sadece belli ürünlerin vergisinin artırılmasının uygun olmayacağını dengeli beslenme üzerine dayalı genel bir sağlık politikası yürütülmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Dikkatinizi çekebilir

Boyun fıtığı hayatınızı kâbusa çevirmesin!

Boyun fıtığı hayatınızı kâbusa çevirmesin!

Birçok kol, omuz ve baş ağrısının altında boyundaki çeşitli patolojiler yatar. Bu nedenle boyundan kaynaklanan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.