Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel / Sabah akşam bir büyük limon

Sabah akşam bir büyük limon

Böbrek taşı rahatsızlığı olanlara, sabah akşam bir limon tüketmeleri tavsiyeliyor.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selçuk Yücel, Türkiye’de çok sıklıkla görülen böbrek taşı türlerinden olan ve eritilemeyen kalsiyum oksalatın düşürülmesi için sidrat özelliği olan limonun çok etkili olduğunu ifade etti.

Prof. Dr. Yücel, bu hastalara sabah ve akşam birer büyük limon tüketmelerini tavsiye etti. Prof. Dr. Selçuk Yücel, ülkemizde en yaygın görülen taş türünün henüz eritilebilecek bir tekniği de bulunmayan kalsiyum oksalat olduğunu kaydetti.

SABAH AKŞAM BİR BÜYÜK LİMON

Bu taşın yalnız düşürülerek vücuttan atılabileceğini belirten Prof. Dr. Yücel, bu taşın düşürülmesi için eşkina balığının beynindeki taş, maydanoz suyu, avokado yaprağı, papatya suyu gibi toplum arasında çeşitli teknikler kullanıldığını, ama bunların kontrolsüz ve bilimsel çalışmaya dayanmadığını anlattı. Kalsiyum oksalat taşının böbreğin sitrat salgılayamaması sebebiyle oluştuğunu ve sitratın da doğal olarak en iyi limondan tüketilerek sağlanabileceğini kaydeden Prof. Dr. Yücel, tedavide hastalarına sabah ve akşam olmak suretiyle birer büyük limon tavsiye ettiğini kaydetti.

EN BASİT TEDAVİ BU

Prof. Dr. Yücel, “En kolay tedavi bu. Latincesi sitrus, portakal, limon, greyfurt; bunların hepsi sitrus diye geçer. Limonun sitrat seviyesi çok yüksek ve tedavi olarak veriyoruz. Bu kişilerin limon tüketmeleri üstünlüklıdır. Bunu kullanmasına rağmen hala idrardaki sitrat seviyesi düşük ise o zaman biz sitratı dışarıdan ilaç olarak verebiliyoruz” dedi.
kaynak: trthaber

Dikkatinizi çekebilir

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte en çok konuşulan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.