Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Alternatif TIP / Regl Döneminde ne yapılmalı?

Regl Döneminde ne yapılmalı?

Çoğu kadının regl (adet) dönemi mütenevvi şikayetlerin had safhada yaşandığı bir şekilde geçer ve bu şikayetlerden muzdarip olan kadınların hem günlük aktivitelerinde aksamalara husule gelir hem de yaşadıkları sıkıntıları bir an evvel geçirmek için çeşitli yöntemlere başvururlar.
Oysa ki, uzmanlar regl döneminde doğru bir beslenme programı sayesinde şikayetlerin şiddetini azaltabileceğimizi, yanlış beslenme ile de arttırabileceğimizi söylüyorlar. Bu yazımızda sizlere adet döneminde uzak durulması gereken besinlerden bahsedeceğiz.
Adet döneminde yenmemesi gerekenler
Adet döneminde tüketeceğiniz bir takım besinler şikayetlerinizin artmasına sebep olmaktadır. Özellikle de göğüs hassasiyeti ve ağrıları her kadının regl döneminde şikayet ettiği bir durumdur. Regl döneminde tuzdan yoksun bir beslenme programı tercih ederseniz, göğüs hassasiyeti, göğüs ağrısı ve diğer şikayetleri yaşamamış olursunuz.
Yağ, şeker ve kafein içerikli yiyeceklerin yenmesi ya da içilmesi de, regl dönemi şikayetlerini arttırır. Kadınlar adet dönemlerinde bu besinleri tüketirken oldukça dikkatli davranmalı ve aşırıya kaçmamalıdırlar.

Dikkatinizi çekebilir

Cildinize Kış Bakımı

Cildinize Kış Bakımı

Havalar soğuk, mevsim kış olunca günlük makyajınızda da birtakım noktalara dikkat etmenizde fayda var. Fujyanın ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.