Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Bitkiler / Prostata İyi Gelen Bitkiler

Prostata İyi Gelen Bitkiler

Prostat erkeklerin ileri yaşlarda karşılarına çıkan en büyük problemlerden biri işte prostata iyi gelen bitkilerden bazıları.

Alman bilim adamları tarafından 250 prostat hastasıyla yürütülen bir araştırmaya göre düzenli olarak kara yemiş tüketmek hastalığın etkilerini yüzde 66′ya kadar azaltabiliyor. Günde iki kez 50 mg kara yemiş kabuğu özü tavsiye ediliyor.

Meyankökü

Bitki, testesteron hormonunun başka hormona dönüşmesinin önüne geçer.

Kabak Çekirdeği

Yetişkin erkeklerin her gün en az bir avuç kabak çekirdeği tüketmesi tavsiye ediliyor. Çekirdeğin içinde bulunan “cucurbitacin” isimli madde, testesteron hormonunun dihidrotestosteron isimli başka bir hormona dönüşmesini önler. Ayrıca yarım bardak kabak çekirdeği 8 mg oranında çinko bulunur. Araştırmalar çinkonun prostatı küçültmede ektili olduğunu gösteriyor. Kabak çekirdeğinde bulunan “alanin”, “glisin” ve “glutamik” isimli güçlü amino asitler de prostatın etkilerini önemli ölçüde ortadan kalkmasında etkilidir. Yer fıstığı, susam, badem ve cevizide deneyebilirsiniz.

Isırgan Otu

Uzmanlar, ısırgan otunun kökünün prostat tedavisinde etkili sonuçlar verdiğini söylüyor. Çalışma için 60 yaş üzerindeki 67 prostat hastası erkeğe her gün bir çay kaşığı ısırgan kökü verildi. Bunun sonucu gece idrara kalkma ihtiyacında önemli bir düşüş gözlendi. Bilim adamları, prostatla savaşmak için günde 2-3 çay kaşığı ısırgan otu kökü özü tavsiye ediyor.

Cüce Palmiye

Prostata karşı savaşmak için oldukça etkili bir bitkidir. idrar akışını arttırır, mesanede kalan idrar miktarını azaltır ve idrara çıkma sıklığını azaltır. bu bitki, testesteron hormonunu dihidrotestesteron hormonuna çeviren enzimi etkisiz hale getirir. Alman bilim adamları, günde 1-2 gram cüce palmiya tohumunun prostat belirtilerini önemli ölçüde yatıştırdığını ortaya koydu.

Dikkatinizi çekebilir

At kestanesi (hind kestanesi)

At kestanesi (hind kestanesi) özellikleri* Asıl vatanı hindistan’dır.* Meyvesi, tohumu ve kabukları kullanılır.* 15-30 metre ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.