Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel / Prostat iltihabı nasıl tedavi edilir?

Prostat iltihabı nasıl tedavi edilir?

Akut ve kronik olmak üzere iki çeşitte husule gelen prostat iltihabı hastalarda idrar esnasında ağrı, yanma ve acı hissine sebep olurken bazen hızlı bir şekilde ilerlemekte ve bazen de sinsice ilerleyerek varlığını hiç belli etmemektedir. Oysa ki prostat iltihabı muhakkak tedavi edilmesi gereken bir sağlık problemi olduğu için bu sorundan erkeklerin erken dönemlerde haberdar olması gerekir. Peki prostat iltihabının tedavisi nasıl yapılır, hastaların nelere dikkat etmesi gerekir?

Prostat iltihabı tedavisi

Öncelikle sinsice ilerleyen ve çoğu zaman hiçbir belirti göstermeyen kronik prostat iltihabının tedavisinde bahsedelim. Kronik prostat iltihabı tedavisi çoğu zaman antibiyotik ilaç kullanımı ile tedavi edilmektedir. Hastalar yaklaşık olarak 5 hafta boyunca antibiyotik ilaç kullanırlarsa bu sorunlarından kurtulabilirler. Eğer ki bu zaman zarfı içinde prostat iltihabı geçmemiş olursa ya da geçmesine rağmen bir süre sonra tekrarlarsa antibiyotik kullanımına devam edilir. Söz konusu hastalıktan dolayı ortaya çıkan şişlikler ve idrar yapmada zorlanmalar için de bir takım ilaçların kullanılması hekim tarafından önerilecektir.
Akut prostat iltihabının tedavisi için ise hastanın genel durumuna göre hareket edilir. Hastanın genel durumu kötü ve ateşlenme söz konusu ise hastaneye yatırılarak tedavi edilmesi gerekir. akut prostat iltihabı hastalarına yatak istirahati önerilir ve ağız yoluyla ilaçlar verilir. Hasta ağızdan ilaç alamayacak durumdaysa damar yolundan girilerek sıvı ve antibiyotik tedavisine başlanır.

Dikkatinizi çekebilir

Kabızlık diyeti

Kabızlık diyeti

Kabızlık diyeti Kabızlık (konstipasyon) altında birden fazla nedenin olduğu yaşam kalitesini bozan önemli bir sağlık ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.