Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Haberleri / Paraların Üzerinde 26 Bin bakteri Bulunuyor

Paraların Üzerinde 26 Bin bakteri Bulunuyor

 

Oxford Üniversitesi bilim adamları tarafından yapılan araştırmalar sonucunda paraların üzerinde bulunan bakteriler ile ilgili inanılmaz bir sonuca ulaştılar. Yapılan bu araştırmalar göre Avrupalıların %57’si her gün temas etmiş oldukları kirli nesne olarak paraları gösterirken bilimsel araştırmalar sonucunda paraların üzerinde 26 bini aşkın bakteri saptandığı ortaya konulmuştur .

Araştırma sonucunda ulaşılan bakteriler arasında idrar ve solunum yolunda enfeksiyona neden olan bakteriler bile bulunmuştur. Aynı zamanda yine yapılan anket sonrası Avrupalıların paralar üzerinde bu kadar bakteri olduğuna inandığını ortaya koydu. Katılımcıların %57’si her gün temas halinde oldukları en pis nesneyi paralar olarak tanımladılar. Araştırma 15 ülke içerisinde yapıldı ve bu ülkede yaşayan katılımcıların en hijyenik olmayan nesneyi para olarak seçmeleri yürüyen merdivenler trabzanlarını, Pos cihazlarının tuşlarını ve kütüphanedeki kitapları da böylece geride bırakarak hijyen bakımından en kötüsü para seçilmiş oldu.

Hatta bu araştırmalarda şu da ortaya çıkmıştır ki paranın yeni yada eski olması hiçbir fark oluşturmadığını yeni basılan paralarda bile 2.400 bakteri bulunduğu açıklanmıştır.

Dikkatinizi çekebilir

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte en çok konuşulan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.