Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Bitkiler / Ortanca Ve Faydaları

Ortanca Ve Faydaları

 

Ortanca çiçeği çalı cinsinde fazla yükselmeyen süs bitkilerindendir. Fazla rüzgar almayan nemli yarı gölgeli ya da tam gölgeyi sever fakat güneşi hiç görmemesi de sağlıklı olmaz. İri, top gibi küme şeklindeki beyaz, mavi, pembe ve mor çiçekleri bulunur ortanca çiçeğinin. Parkların, bahçelerin ve de balkonların sevilen süs bitkilerinden olup oldukça gösterişlidir. Genellikle Asya kökenli 30 türü bulunur ve bu bitkinin şuanda melezlenmesiyle üretilen çok fazla süs cinsi bulunmaktadır. Ortanca çiçekleri solup dökülünce meydana gelen meyveler ufak bir su kabına benzer.

Çoğunlukla kısa boyları, çalı yapısı olan ortanca çiçeğinin dalı ilkbahar ve ye yaz ayına yaklaşırken oval biçimli yapraklarıyla donanmaktadır.

Bunların dışında yapılmış araştırmaların gün yüzüne çıkardığı gerçek Ortanca çiçeğinin kökleriyle hazırlanan ilaçlar yardımıyla birçok rahatsızlığın tedavisi sağlanır.
Ortanca Çiçeği’nin Yararları (Faydaları)

· Ortanca çiçeği Şeker hastaları için önemli bir bitkidir, onlar için oldukça faydalıdır.

· MS hastalığı olan kişilerinde kullanması gereken bir bitkidir Ortanca çiçeği.

· Ortanca çiçeği Sedef rahatsızlığı olanlara da faydalı bir bitkidir.
Ortanca Çiçeği’ nin Zararları

Ortanca çiçeğinin herhangi bir zararı bilinmemektedir.

Dikkatinizi çekebilir

At kestanesi (hind kestanesi)

At kestanesi (hind kestanesi) özellikleri* Asıl vatanı hindistan’dır.* Meyvesi, tohumu ve kabukları kullanılır.* 15-30 metre ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.