Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Alternatif TIP / Okaliptus Ve Sıtma Ağacı faydaları Nedir

Okaliptus Ve Sıtma Ağacı faydaları Nedir

daadad

 

Latince ismi Eucalyptus Globulus olan mucizevi bitki okaliptusun oldukça faydalı bir bitkidir. Okaliptusun içerisinde Uçan yağ, ekaliptol, Peçine, Lastik ve Tanen bulunmaktadır. Şuana kadar kayıtlara geçen her hangi bir yan etkisi olmayan okaliptus bitkisi Astım hastalığından Mesane yolları temizlemeye kadar bir çok özelliği vardır. Okaliptus genelde çevredeki bataklıkları kurutmak için dikilen bir ağaç türüdür. Okaliptusun bir diğer bilinen özelliği Antiseptik ve Bronşlar üzerinde ki etkisidir. Genel olarak hangi hastalığa iyi geldiğini ve nasıl kullanıldığını öğrenmek için aşağıda ki maddeleri inceleyebilirsiniz.

Yiyeceklerin asidini azalma özelliği: Okaliptus, yiyeceklerde ki asidin vücudumuza verdiği  zararları en aza indirmek için kullanılabilir. Bunun için Okaliptus bitkisi kaynatılır ve kaynama işleminden sonra elde edilen su balla tatlandırılarak tüketilmeye devam edilir.

Astım, Nefes darlığı için okaliptus tüketimi: Eğer nefes darlığı çekiyorsanız ve alternatif bir tedavi arıyorsanız, aradığınız tedavi okaliptusta gizli olabilir. Astım sorunu için okaliptusun yapraklarını sinir otu ile beraber kaynatın. Elde edeceğiniz suyu bal ile tatlandırarak içmeye devam edin.

Balgam söktürücü özelliği için okaliptus tüketimi: Balgam söküzü özelliği için okaliptusu kaynatın ve elde edeceğiniz okaliptus suyunu bal ile tatlandırarak bir süre içmeye devam edin.

Solucan ve Kurt düşürücü özelliği için okaliptus tüketimi: Solucan veya kurt sorunu çekiyorsanız okaliptus yaprağını kaynatıp sabahları aç karnına içebilirsiniz. Fakat unutmayınız ki iki saat boyunca yemek yememelisiniz.

Mesane yollarını temizlemek için okaliptus tüketimi: Mesane yollarını temizlemek için okaliptus ve mısır püskülünü aynı anda kaynatın. Elde edeceğiniz suyu bal ile tatlandırın ve günde su bardağı olacak şekilde tüketmeye devam edin.

Basur memeleri tedavisi için okaliptus tüketimi: Kaynatılan okaliptustan elde edilen su, bal ile tatlandırılır ve içilmeye devam edilir.

Anjin tedavisi için okaliptus tüketimi: Okaliptus kaynatılır ve günde bir defa gargara yapılır. Ayrıca kaynatılan okaliptustan elde edilen su , bal ile tatlandırılarak günde bir çay bardağı miktarında bir-iki hafta boyunca tüketilmeye devam edilir.

Sindirim kolaylaştırıcı etkisi için okaliptus tüketimi: Kaynatılan okaliptustan elde edilen su yemeklerden sonra bir çay bardağı miktarında içilerek tüketilir.

Ateş düşürücü özelliği için okaliptus tüketimi: Okaliptus yaprağı kaynatılır ve suyu, bal ile tatlandırılarak günde bir çay bardağı içmek sureti ile tüketilmeye devam edilir.

Romatizma sorunu için okaliptus tüketimi: Kaynatılan okaliptustan elde edilen su, bal ile tatlandırılır. Bu karışım günde bir su bardağı olacak şekilde öğlen vakitlerinde ortalam bir-iki hafta tüketilir.

Diş ağrısı için okaliptus tüketimi: Kaynatılan okaliptustan elde edilen su ile gargara yapılır. Ağrının türüne göre etkileşim süresi artabilir veya azalabilir.

Dikkatinizi çekebilir

Cildinize Kış Bakımı

Cildinize Kış Bakımı

Havalar soğuk, mevsim kış olunca günlük makyajınızda da birtakım noktalara dikkat etmenizde fayda var. Fujyanın ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.