Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Bitkiler / Oğul Otu Ve Faydaları

Oğul Otu Ve Faydaları

 

 

Oğul otunun görünümü çok dallı, beyaz çiçekli , yaprakları ince ve yumuşak tüylerle kaplı olan ve kokusu limon olan otsu bir bitkidir.
Aynı zamanda Oğul otu Melisa otu olarak da bilinmektedir. İçeriğinde ise Uçucu yağ ,acı madde bulunmaktadır.
Oğul otunun faydaları ve tıbbi etkilerine bakacak olursak :Stresi azaltmakta oldukça etkilidir. Yine melisa sinirleri yatıştırarak migren,
baş ağrısı, kulak çınlaması ,baş dönmesi, uykusuzluk, sara ve sinir krizlerine de faydalı gelmektedir. Tüm bu yararlı özelliklerinin yanında melisa insanı ferahlatır depresyon, melankoli, huzursuzluk ve iç sıkıntıları gidermektedir. Aynı zamanda kan şekerini ve tansiyonu da düşürmektedir.
Hıçkırı kesmekle beraber soğuk algınlığı ve boğaz ağrısı gibi sorunlara da faydalı gelmektedir .
Ve yine Melisa Otu nefes darlığı rahatsızlığı yaşayan hastalar içinde yararlı olmaktadır.
Ayrıca hazmı da kolaylaştırır. Peki Melisa Otunun saymış olduğumuz bu faydalarından yararlanmak için melisa otunu nasıl hazırlamalıyız şimdi ise buna bir göz atalım. Oğul Otunun Hazırlanışı :Oğul Otunun ilk olarak yaprakları kurutulmaktadır.
Yaprakların kurutulması işleminden sonra kaynamış olan suda demlenerek hazırlanmaktadır. Hazırlanması çok basit olan melisa otunun az öncede söylediğimiz gibi bir çok faydası bulunmaktadır.

Dikkatinizi çekebilir

At kestanesi (hind kestanesi)

At kestanesi (hind kestanesi) özellikleri* Asıl vatanı hindistan’dır.* Meyvesi, tohumu ve kabukları kullanılır.* 15-30 metre ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.