Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Bitkiler / Ödem Söktürücü Şifalı Bitkiler

Ödem Söktürücü Şifalı Bitkiler

Zayıflamak isteyenlerin uygulamış oldukları diyet listelerine destek verici özelliğine sahip olan ödem söktürücü çaylar, genellikle aç kalarak ya da bir takım besinleri tüketerek vücuttan atılmakta zorlanan ödemlerin kısa sürede en etkili şekilde vücuttan uzaklaştırılmasına muavenet etmektedir. Uzmanlara göre, vücudumuzda bulunan yağların içinde mühim miktarda ödem denilen vücut sıvısı bulunduğu için, kilo vermek ve zayıflamak adına ne yapılırsa yapılsın, ödemler vücuttan uzaklaştırılmadığı vakit, başarılı sonuçlar alınması pek mümkün değildir. Bitkilerin şifasından yola çıkarak kendinize hazırlayacağınız ödem söktürücü çay ile bunu pekala başarabilirsiniz. İşte uygulamak isteyenler için ödem söktürücü çayın tarifi:

Ödem söktüren çaylar
Malzemeler
1 tutam mısır püskülü
3-4 adet defne yaprağı
8-10 adet kiraz sapı
10 adet maydanoz sapı
1 tutam ısırgan otu
1 litre su

Hazırlanışı
Tüm malzemeleri gereken ölçüde daha önceden kaynatmış olduğunuz 1 litrelik suyun içine ekleyin ve yaklaşık olarak 15-20 dakika daha kaynatın. Kaynama işlemi sona erdikten sonra süzün ve ılık ılık için. Ödem söktürücü bitkisel çay günde en az 3 kez içilmelidir.
Bir diğer ödem söktürücü bitkisel çay tarifi ise şöyledir:
Bir bardak sütün içerisine, bir demet ince kıyılmış maydanoz ekletin ve karışımı ocağa koyarak yarıya inene kadar hafif ateşte kaynatın. Ödem söktürücü bu çay, sadece gündüzleri iki saatte bir iki çay kaşığı kadar içilmelidir.

Dikkatinizi çekebilir

At kestanesi (hind kestanesi)

At kestanesi (hind kestanesi) özellikleri* Asıl vatanı hindistan’dır.* Meyvesi, tohumu ve kabukları kullanılır.* 15-30 metre ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.