Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Videolar / Nezle ve Grip Size Gelmeden Korunun

Nezle ve Grip Size Gelmeden Korunun

Soğuk algınlığı, iki yüz ayrı virüsün neden olduğu bir üst solunum yolları iltihabıdır.   

Bağışıklık sisteminin viral enfeksiyonla savaşımı sırasında ortaya çok iyi bildiğimiz; boğaz ağrısı, burun tıkanıklığı, burun akıntısı, göz sulanması, öksürük ve kimi zaman da yüksek ateş gibi semptomlar içerir.

Soğuk algınlığı öksürük, hapşırma ve el sıkışma yoluyla geçer. Virüslü ortamlarda ellerin sık sık yıkanması çok önemlidir.

Ekinazya (Echinaccea): Ekinezya, bağışıklık sistemini grip mikroplarına olduğu kadar, diğer hastalık mikroplarına karşı da güçlendirdiğini gösteren çok sayıda araştırma sonucu vardır. Bitki, insan vücudunda bulunan ve bağışıklık sisteminin virüs ve bakterilere karşı savaşma mekanizmalarını harekete geçirmekten sorumlu olan properdin adlı kimyasalın düzeyini artırır.

Ekinezya kökü özütü aynı zamanda grip, herpes ve diğer virüslere karşı antiviral etkiye de sahiptir. Bu faydalı bitkinin garip tarafı, çayının ya da tentürünün içilmesinden kısa bir süre sonra dilde uyuşukluk ve karıncalanmaya neden olabilir. Bunun hiçbir zararı yoktur.

Herbalistler, ekinezyanın bağışıklık sistemini güçlendirici bir ilaç gibi her gün alınmamasını, bunun yerine soğuk algınlığının başlamak üzere olduğunu hissettiğinizde ya da yakınınızda soğuk algınlığına yakalanmış biri olduğunda kullanılmasını öneriyorlar.

Dikkatinizi çekebilir

Saç Kıran Tedavisi, Sakal Kıran Tedavisi, Bıyık Kıran Tedavisi, Cildimizi Koruyan Yağ Tabakası

  Saç Kıran Tedavisi, Sakal Kıran Tedavisi, Bıyık Kıran Tedavisi, Cildimizi Koruyan Yağ Tabakası, Saç ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.