Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Alternatif TIP / Nasıl Enerjik Olunur?

Nasıl Enerjik Olunur?

En büyük hazineniz olan vücudunuza iyi bakmak ve kendinizi daha enerjik hissetmek için doğal ürünleri kullanın. Organik ve taze besinler tüketmeye özen gösterin. Daha fit, canlı bir vücut ve cilde sahip olabilmek için, önerilerimize göz atabilirsiniz.

Çinko: Bu mineral tam tahıllı ürünlerde, balık ve bakliyatta mevcuttur. Balık yemenin sayısız yararından biri de cildi güzelleştirmesidir. Bakliyat ve tam tahıllı ürünlere sofranızda daha fazla yer verin, beyaz un, tuz ve şekerden kaçınmaya özen gösterin.

Eterik (uçucu) yağlar: Sandal ağacı, papatya veya şeftali çekirdeği içeren buhar banyoları, rahatlatıcı ve aynı zamanda cildi yumuşatıcı etki sağlar. Cildi sonrasında yapılacak bakıma hazır hâle getirir.

Yeşil çay: Günde 2-3 bardak yeşil çay tüketmek ciltte ve vücutta mucizeler yaratır. Yeşil çay yüksek oranda antioksidan içermektedir. Antioksidan cildin erken yaşlanmasını önlediği gibi, vücuttaki yağların da parçalanmasını sağlar. Bol suyla birlikte günde birkaç bardak yeşil çay içerek toksinlerinizden arınabilir kendinizi ferah ve canlanmış hissedebilirsiniz.

Meyve tüketimi: Sabahları bir bardak portakal suyu içen veya bir kâse meyve salatası yiyen bir kişi, vücuduna bolca vitamin ve antioksidan sağlamanın yanında, cildini gerçek anlamda içerden beslemiş olur. Sabah yiyemeseniz bile gün içerisinde mutlaka meyve tüketmeye özen gösterin.

Yeşil sebze tüketimi: Zengin beslenme değerlerine sahip sebzeler özellikle zayıflamak için yapılan diyetlerde vücudun en çok ihtiyaç duyduğu besin maddeleri. Sadece düşük kalorili olmaları sebebiyle değil, vücudun ve sindirim sisteminin çalışmasında da önemli rolü olan yeşil sebzeler, özellikle çiğ olarak tüketildiğinde, detoks diyetlerinin de vazgeçilmez unsurlarıdır. Yeşil sebzelerde aynı zamanda A, C ve E vitaminleri de bulunduğundan, vücudunuzun ihtiyacı olan vitaminleri de bu şekilde almış olursunuz.

Su için: Vücudunuzun, cildinizin en büyük dostudur su. Vücudunuza esneklik ve nemlilik verirken, cildinizin pürüzsüz olmasına ve fit bir vücuda sahip olmanıza yardımcı olur. Vücudunuzda biriken yağların kırılmasını sağlar. Cilt kuruluğunu önler. Organlarınızın düzenli çalışmasına fayda sağlar. İçinize iyi bakın, dışınıza o yansısın.

Dikkatinizi çekebilir

Cildinize Kış Bakımı

Cildinize Kış Bakımı

Havalar soğuk, mevsim kış olunca günlük makyajınızda da birtakım noktalara dikkat etmenizde fayda var. Fujyanın ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.