Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Haberler / Mastürbasyonun daha önce hiç duymadığınız faydaları

Mastürbasyonun daha önce hiç duymadığınız faydaları

Masturbasyon bazı toplumlarda ayıp ve ahlaksız bir durum olarak görülse de uzmanlar,  mastürbasyonun hem vücuda hem de sağlığa yararlı bir deneyim olduğunu söylüyor.

Kadınlardaki genital enfeksyonları engelliyormuş 
Mastürbasyon, kadınlarda rahim ağzının açılmasına, mukus ve rahim ağzı sıvılarının salgılanmasına neden olduğu için enfeksiyonları da önlediği söyleniyor.

Erkeklerde kanser olma riskini en aza indiriyor 
Avustralya’nın Melbourne kentindeki Kanser Epidemiyoloji Merkezi tarafından yapılan araştırmada haftada beşten fazla mastürbasyon yapan 20-50

Kısırlığı önlüyor
Yapılan bir takım araştırmalarda kısırlığa neden olabilecek endometriyozisi ve idrar yolları hastalıklarını önlediği söyleniyor.

Bağışıklık sistemini güçlendiriyor 
Yapılan birçok araştırmada mastürbasyonun stres düzeyini minimuma indirdiği için hem kadında hem de erkekte bağışıklık sisteminin güçlendiği belirtiliyor.

Kalp ve diyabete iyi geliyormuş 
Özellikle kadınların düzenli mastürbasyon yapmasının yararlarıyla ilgili yapılan araştırmalarda, kalp sağlığına ve diyabete iyi geldiği sonucu ortaya çıkıyor.

Cinsel yaşamı iyi yönde etkiliyor 
Yapılan araştırmalar sonucunda bir kısım mastürbasyonun cinsel yaşamı iyi yönde etkilediği, bir kısımda tam tersi etkiler yaratarak olumsuz yönde etkilediği görüşünde.

Dikkatinizi çekebilir

Öksürüğünüz için elma sirkesi kullanmanın 6 yolu

Özellikle salgın hastalık atlatanların internetten en sık aradıkları konu: ‘Öksürüğü doğal yoldan kesmenin yolları’ oluyor. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.