Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel / Kötü Karne Getiren Çocuğa Nasıl Davranmalı?

Kötü Karne Getiren Çocuğa Nasıl Davranmalı?

Okullarına kapanmasına ve karne alamaya çok az bir zamanın kaldığı şu günlerde,uzmanlar ailelerin kötü karne sendromuna karşı uyarıyor ve her ne olursa olsun düşük not ile gelen bir karnenin çocuklardan daha önemli olmadığını unutmamalarını öneriyor. Aileleri düşük karnelere karşı duyarlı olmaya davet eden Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadun Kılınç, yarı yıl tatilinin hem öğretmenler hem de öğrenciler için bir mola olduğunu ve bu molanın da çok iyi bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğini öneriyor. Özellikle de kötü karne getirdi diye yarı yıl tatilinin çocuğa zehir edilmemesi gerektiğini de vurgulayan Kılınç, ailelere şu önerilerde bulundu:

Kötü karne getiren çocuğa davranış önerileri
Dünyaya kazandırdığınız ve değer vererek, canınızdan çok sevdiğiniz çocuklarınızın karnelerindeki başarı ve başarısızlığı değerlendirirken, karnenin, çocuğunuzun okuldaki derslerde yaptığı çalışmaların notlarla ifade edildiği bir belge olduğunu ve hiç bir zaman çocuğunuzdan daha önemli olmadığını unutmayınız. Karne sadece çocuklarımızın değil, öğretmen, veli ve hepimizin performans kriteridir. Karne günü, çocuklarınız için ne kadar önemli ise sizin içinde o kadar önemli bir gündür. Karne günü, çocuğunuzla ne kadar ilgilenip, ilgilenmediğinizin değerlendirildiği bir gündür.”
Kılınç, çocukların almış oldukları karneler ile kabul edilmesini, düşük karne getirdi diye aşağılanmamasını ve bu başarısızlığın temelinde ne olduğunun araştırılmasını önerirken, sözlerine şöyle devam etti:
“Olumsuz ve beklentilerini karşılamayan karnelere karsı velilerin verecekleri sert ve baskıcı tepkilerin hiçbir olumlu katkısı olmamakla birlikte, daha çok aile ile çocuk arasındaki duvarları yükseltmekten başka bir işe yaramamaktadır. Çocuğun başarı performansı ile kişiliği ve ailenin önemli bir üyesi olduğu duygu, düşünce ve algıları birbirine karıştırılmamalıdır. Zayıfı olan öğrencilere, öğretmen gerektiğinde bazı ödevlendirmeler yapmalı ve aileyi bilgilendirmelidir.”

Dikkatinizi çekebilir

Kabızlık diyeti

Kabızlık diyeti

Kabızlık diyeti Kabızlık (konstipasyon) altında birden fazla nedenin olduğu yaşam kalitesini bozan önemli bir sağlık ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.