Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Hastalıklar / Kireçlenmenin en önemli nedenleri: Fazla kilo ve hareketsizlik

Kireçlenmenin en önemli nedenleri: Fazla kilo ve hareketsizlik

Artık görülme yaşı 30’lara düşen kireçlenme, zamanla omurga ve eklem sağlığını bozuyor, sorunun erken dönemde tedavi edilmemesi ise hareket kabiliyetini kısıtlıyor. Kireçlenme nedenleri arasında ise fazla kilo ve hareketsizlik başı çekiyor.

Yürümek, koşmak, spor yapmak kısacası özgürce hareket etmek için eklem ve omurga sağlığının korunması çok önemli. Aşırı kilo ve hareketsiz yaşam kireçlenmeye sebep olarak omurga ve eklem sağlığını olumsuz etkiliyor.

Çoğunlukla 60 yaş sonrası kireçlenmelerin başladığı biliniyor; ancak günümüzde hareketsizliğin bir yaşam biçimi haline gelmesiyle kireçlenme problemlerinin görülme sıklığı 30’lu yaşlara kadar düşmüş durumda. Yani kireçlenme sanıldığının aksine artık bir yaşlılık dönemi hastalığı değil.

KİREÇLENME BOYUN VE DİZ AĞRILARI İLE ORTAYA ÇIKIYOR

Kireçlenme özellikle boyun, diz, ayak bileği, kalça bölgelerindeki ağrı ile kendini belli ediyor. Kilo dengelenmez ya da gerekli mineral dengesi sağlanmazsa eklemlerde kilitlenmeye kadar yol açabilen sorun, “Hareket kısıtlılığına da neden olabilir. Erken teşhis edildiği takdirde protezsiz, ameliyatsız tedavi sağlanabilir” .

KOLAJEN TEDAVİSİ HERKESE YAPILABİLİR

“Kolajen uygulaması; vücudumuzdaki protein, mineral seviyesini dengeleyen ve vücutta azalmaya başlayan bazı mineralleri dengelemede yardımcı olan bir destek kaynağıdır. Kısacası kişinin kireçlenme problemi olsun olmasın sağlıklı bir kişiye de fayda sağlamaktadır. Enjeksiyon yoluyla uyarılma ve ardından hastaların da düzenli egzersiz ile desteklemesi kasların hızla kuvvetlenmesini sağlar. Böylelikle eklemlerin üzerindeki yük azalır. Dolayısıyla kireçlenme problemi de engellenmiş olur.”

Dikkatinizi çekebilir

Obezite gelişmekte olan ülkelerde artıyor

  Obetize sıklığının gelişmiş ülkelerde durakladığı, gelişmekte olan ülkelerde ise arttığı bildirildi. “Küresel, Bölgesel ve Ülkeler ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Facebook sayfamızı beğendiniz mi?