Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Haberleri / Kalp hastaları oruç tutabilir mi?

Kalp hastaları oruç tutabilir mi?

Kalp hastası oruç tutar mı?

Ramazan ayına yaklaştığımız şu günlerde bir çoğumuzun yaşadığı hastalıkların oruç tutmak ile tetiklenebileceğini açıklayan uzman doktorlar, oruç tutmak isteyen kalp hastalarına karşı bir takım tavsiyelerde bulundu.her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan ayına hazırlıklı bir şekilde girilmesi gerektiğini öneren uzmanlar, önlem alınmazsa oruç kalp hastalarının çok ciddi sorunlarla karşılaşılmasına yol açabilir dediler.

Temmuz ayının uzun süren günleri ve artan yaz sıcakları aşırı miktarda vücutta su kaybına yol açmaktadır.Tansiyonda ani düşmeler, ritim bozuklukları ve bayılma oruç tutan kalp hastalarını bekleyen sorunlardan sadece bir kaçıdır. Kalp hastaları oruç tutabilir, ancak kendilerine ve beslenmelerine çok dikkat etmek şartı ile. Dikkatli ve planlı şekilde kalp hastalarının oruç tutması tıbben yararlıdır.

Kalp hastaları hem iftarda hem de sahurda yüksek kalorili ve yağlı yiyeceklerden uzak durmalıdır. Sigara kesinlikle içmemelidirler. Aksi durumda kalp krizi tetiklenir. kalp damar hastalığı tanısı konan ancak tedavi edilmeyen kalp hastaları ve hastanede yatan kalp hastaları kesinlikle oruç tutmamalıdır. Ayrıca kalp ameliyatı geçiren ve ağır kalp yetersizliği sorunu olan kalp hastalarının da oruç tutması zararlıdır.

Dikkatinizi çekebilir

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte en çok konuşulan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.