Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel / Her gün yürümek zayıflatır mı?

Her gün yürümek zayıflatır mı?

Diyet ve zayıflama programlarına yönelenlere ya da spor yapmak isteyenlere uzmanlar tarafından her gün düzenli yürüyüş yapılması önerilir. Peki düzenli yürüyüş yapmak gerçekten zayıflatıyor mu? Bu konuda aklınızda takılanları tüm gerçekliği ile gözler önüne seriyoruz.

Yürümek zayıflatır mı?
Diyet ve beslenme uzmanları kilo vermek isteyen kişilerin diyet yapsın ya da yapmasın, kısa ya da uzun mesafeli yürüyüşler yapmanın kişinin metabolizmasını çalıştırdığını ve yağ yakımının daha çok hızlandığını açıkladılar. Yani yürüyüş yapmak zayıflatır mı sorunuzun cevabı “evet” oluyor. Ancak her gün düzenli yürüyüş yapacaksanız, önce kısa mesafeli düşük tempoda, sonraları ise yüksek tempoda uzun mesafeli yürüyüşler yapmalısınız. Yürüyüş yapmaya ilk başladığınız zamanlarda kısa mesafeli düşük tempoda yürüyüşler yaparak vücudunuzu yürüyüşe alıştırdıktan sonra, uzun mesafeli ve tempolu yürüyüşlere geçmeniz önerilir.
Vücudu alıştırdıktan sonra hızlı ve tempolu yürüyüşler yaptığınız taktirde hiç diyet yapmasanız bile yavaşça eridiğinize şahit olacaksınız. Tempolu ve hızlı bir şekilde yürümek vücudunuzun daha iyi ısınmasına ve çok enerji harcamanıza yardımcı olduğu için, yaktığınız yağ oranı da fazlalaşacaktır.
Yürüyüş yapmak hem maddi hem de manevi yönden en etkili zayıflama yöntemidir. Önceleri yarım saat kadar yürüyün, sonra yürüyüş saatinizi 1,5 saate çıkartın. İnanın ki bir süre sonra 1,5 saat yürümek size vız gelecektir. Bedava spor yapmanın keyfini çıkartın.

Dikkatinizi çekebilir

Kabızlık diyeti

Kabızlık diyeti

Kabızlık diyeti Kabızlık (konstipasyon) altında birden fazla nedenin olduğu yaşam kalitesini bozan önemli bir sağlık ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.