Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Alternatif TIP / Geven Otunun Faydaları

Geven Otunun Faydaları

Geven otu son yıllarda kalp ve kanser hastalıklarının çok fazla artmasıyla gündeme gelmiş kuvvetli bir ot çeşididir. Geven otu bitkisi Doğu ve Asya kültürlerindeki geleneksel tıp yöntemi olarak ilaç niyetine kullanılmaktadır ve birçok hastalığa da şifa olduğu bilinmektedir. İşte geven otunun olağan üstü faydaları ve iyi geldiği hastalıklar

İnsan DNA’ sı üzerinde olumlu etkilere sahip olan geven otu, son günlerde tıp dünyasında “mükemmel ve güçlü bir tonik” olarak bilinmektedir. Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan geven otunun sağlık açısından olağanüstü faydaları bulunmaktadır.

– Sağlık için oldukça faydalı elementler içeren geve n otu, selenyum bakımından oldukça zengindir.

Bu nedenle dinlenen bağışıklık sistemi hücrelerinin aktivitelerini artırarak uyarır. Bu sayede bağışıklığınızı hızlı bir şekilde kuvvetlendirmenizi sağlar.

– Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korur
HIV virüsü gibi virüsleri yok eden bağışıklık sistemi hücrelerini geliştirir.

– Şimdilerde çok fazla popüler olan telomer haplarının yerine kullanılabilir olduğu söylenmektedir. Telomer üretimini uyaran telomeraz adlı enzimi aktive etmeye yardımcı olur.

– Serbest radikallerle savaşan antioksidan içerir. Bu nedenle kanserli hücrelerle savaşan etkisi bulunmaktadır.

Kemoterapi kullanan akciğer kanseri hastaları üzerinde yapılan bir araştırmada geven kullanımının yaşam süresini yüzde 130 oranında artırdığı tespit edilmiştir.

Geven otu nasıl kullanılır?

Geven otunun genellikle kökleri kullanılmaktadır. Kökleri kurutulup temizlenerek kaynatılıp içilebilir veya kökler dilimlenerek çiğ olarak da tüketilebilir.

Dikkatinizi çekebilir

Civan perçemi (kandil çiçeği, yara otu)

Civan perçemi (kandil çiçeği, yara otu)

Civan perçemi (kandil çiçeği, yara otu) özellikleri* Dalı, yaprağı, ve çiçekleri kullanılan bir bitkidir.* Anavatanı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.