Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Haberleri / Elmada Mutluluğun Sırrı Bulundu

Elmada Mutluluğun Sırrı Bulundu

Uzmanlar günde bir elma yiyen gençlerin daha sağlıklı olduğunu belirtiyor. Doktorlara göre meyve ve sebze ağırlıklı bir beslenme genç insanları enerjik tutmanın yanı sıra kafasını da rahatlatıyor.
Bilim insanlarının yaptığı araştırmada günde bir elma yiyen insanlar bedensel olarak sağlıklı oluyor. Aynı araştırmaya göre elma insan zihnini geliştiriyor.

Yeni Zelanda’daki Otago Üniversitesi’nden bir grup psikolog 281 genç insanın 21 günlük beslenme programını inceledi. Deneme süresinin sonunda tamamen meyve ve sebze yiyenlerin daha sakin oldukları gözlendi. Bunlar aynı zamanda daha mutlu ve enerjiktiler. Aburcubur yiyen grubun ise ruh hallerinde bir değişiklik gözlenmedi.

DAHA MUTLU VE DAHA SAKİN

Dr. Conner ve ekibinin araştırmasında sağlıklı yiyeceklerin ruh haline olumlu etki yaptığı ortaya çıktı.

Araştırma ekibinin lideri Dr. Tamlin Conner, “Normal bir beslenme programıyla beslenen insanlara göre sebze ve meyve yiyen insanların daha enerjik, mutlu ve sakin olduğunu gördük. Yedi sekiz porsiyon sebve ve meyve tüketen geçlerde olumlu bir değişiklik gözlemlendi” dedi.

Dr. Conner “Bu araştırma gösterdi ki sağlıklı yiyeceklerle sağlıklı bir ruh hali arasında bağlantı var. Gelecek araştırmalarda rastgele seçilmiş bir kontrol grubu ile yüksek miktarda sebze ve meyvenin etkileri anali edilebilir” dedi.

Dikkatinizi çekebilir

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte en çok konuşulan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.