Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Sağlık Haberleri / Ekstrasistol neden olur?

Ekstrasistol neden olur?

Kendinizi iyi hissettiğiniz anlarda bilhassa da dinlenme esnasıydayken kalbinizde fark ettiğiniz ilginç bir ritm bozukluğunun bir anda gelip geçmesi durumuna Ekstrasistol denir. Herkes bu durumu farklı bir biçimde ifade eder; kimi kalp çarpıntısı, kimi heyecan hissi kimi de sanki göğsüne darbe alıyormuş hissi olarak tanımlar. Kalpte sıçrama olarak da tabir edilen Ekstrasistol nedenlerine birlikte göz atalım.

Ek atım olarak da tanımlanan Ekstrasistol, bazı kişilerde sık rastlanır bir durumdur. Ekstrasistola yol açan bir çok faktörden bahsedilebilir. Kalp­teki mikrobik bir hastalık veya romatizma bu soruna yol açabilir, Ekstrasistol nedeni olarak bahsedilebilir. Diş çürüklerinden tutunda bademciklerin ilthaplanmasına kadar pek çok sebebi bulunur Ekstrasistol sorununun.

Çoğu zamanda Ekstrasistol nedenleri anlaşılmaz. Kabızlık, ide iltihabı ya da safra­kesesi hastalıkları olan kişilerde de bu duruma rastlanabilir. Solunum sistemi hastalıkları yaşayan kişilerin nefes alıp verme esnasında da Ekstrasistol problemine rastlanmaktadır.

Dikkatinizi çekebilir

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz

Aç kalıp kilo almak yerine yiyerek kilo verebilirsiniz. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte en çok konuşulan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.