Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Alternatif TIP / Doğal Yöntemlerle Bağışıklık Sistemini Güçlendirme

Doğal Yöntemlerle Bağışıklık Sistemini Güçlendirme

 

Bazı doğal besin maddeleri ve şifalı bitkiler, insan vücudunun bağışıklık sistemi üzerinde güçlendirici etkisi olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Sağlıklı ve zinde bir beden için bağışıklık sisteminizi güçlendirmemiz gerekmektedir.

Bağışıklık sisteminin dengelenmesinde sağlıklı ve dengeli beslenme önemli bir yer tutar. Uyku ise bağışıklık sisteminin onarım ve yenileme merkezidir. Uyku esnasında vücudumuz ve beynimiz dinlenirken bağışıklık sistemi dinlenmez ve tehditlere karşı hazırlık yapar.

Eğer iyi dinlenilmezse bağışıklık sistemi bozulabilir ve bazı mikroplara karşı savunmasız kalabilir. Beslenme ile birlikte kişi uyku düzeninin de sağlanması bağışıklık sistemi için önemli bir faktördür. Şifalı bitkiler ile bağışıklık sistemimizi güçlendirebiliriz.

Bağışıklık sistemini güçlendiren şifalı bitkiler özellikle kış aylarında mandalina, portakal, greyfurt gibi turunçgiller, kırmızı ve yeşil elma, pırasa ve marul gibi sebzeler bol miktarda tüketilmelidir. Bu vitamini içeren gıdaları tüketmekle hem bağışıklık sistemini güçlendirmiş, hem de kanserden korunmuş oluruz.

Ülkemizdeki uzman bir doktorun belirttiğine göre, bağışıklık güçlendirici şifalı bitkiler arasında sarımsak ve soğandan ilk sıralarda yer ediniyor. Mevsimine göre mantar, ıspanak, maydanoz ve kırmızı pancarında bağışıklık sistemi için çok faydalı besin maddeleri olduğunu vurguluyor.

Dikkatinizi çekebilir

Cildinize Kış Bakımı

Cildinize Kış Bakımı

Havalar soğuk, mevsim kış olunca günlük makyajınızda da birtakım noktalara dikkat etmenizde fayda var. Fujyanın ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.