Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Gökçek'ten / Bel Fıtığına Ameliyatsız Çözüm

Bel Fıtığına Ameliyatsız Çözüm

 

Günümüzde özellikle ofis hayatında çalışanlarda çok sık rastlanan bel fıtığına yakalananlar bu rahatsızlıktan ameliyat olmadan da kurtulabiliyor. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doktor Gamze Yılmaz Yanartaş, hareketsizlikten kaynaklanan, egzersiz eksikliği, kilo alımı ve bele binen baskının artmasıyla oluşan bel fıtığının tedavi yöntemlerinde akupunkturun artık önemli bir yertuttuğunu söyledi.

Bel fıtığı şikayeti çekenlerle bu mevsimde çok sık karşılaştıklarını belirten Yanartaş, “Çünkü soğuk havalarda kasların tutulmasıyla birlikte artan sorunların ortaya çıkıyor. Bu hastalığın bulguları;şiddetli bir bel ağrısı, bacağa yayılan ağrılar, uyuşmalar, derin nefes almayla belde batma ve yanma hisleri, ayakta uyuşmalardır. Bel fıtığında uyguladığımız tedaviler, klasik fizik tedavi bizim vazgeçemediğimiz yöntem. Bunun yanı sıra uyguladığımız akupunktur tedavisinden bel fıtığından çok güzelsonuçlar almaktayız. Bel fıtığı hastalarımız kesin ameliyatla bu sorun çözülüyor gibi düşünüyorlarsa bunun bir alternatifi olduğunu da bilmelidirler.

Özellikle akupunktur uygulamalarımız bel fıtığı hastalarımızda çokbaşarılı. Akupunkturu seanslarla yapıyoruz. Yaptığımız 10 seansta ameliyat önerilerin bir bel fıtığı hastasını bile iyileştirmek mümkün olabilir. Bunun öncesinde MR ve görüntüleme yöntemlerini değerlendirmek, hastanın sinirlerinin ne kadar etkilendiğini bilmek, hastayı muayene etmek önemli” dedi.

“AKUPUNKTUR BİLİMSEL TEDAVİ YÖNTEMİDİR”
Aynı zamanda akupunktur uzmanı olan Doktor Gamze Yılmaz Yanartaş, tedavinin nasıl uygulandığını anlatarak, bel fıtığı hastaları için bunun yeni bir umut ışığı olduğunu kaydetti. Yanartaş, “Akupunktur uygulamalarını seans şeklinde kürlerle yapıyoruz. Bir kür 10 seanstan oluşmakta. Hastamızın şikayetlerine göre haftada 2 kez ya da 1 kez durumuna bağlı olarak hastamızı görebiliriz. İğnelerle yapılan bir tedavidir akupunktur ve etki mekanizması nedir? Öncelikle şunu söylemeliyim ki, akupunktur kesinlikle bilimsel bir tedavi metodudur.

Akupunkturla bizim yapmaya çalıştığımız şey vücudun kendi içerisindeki doğal uyuşturucu hormonların, mutluluk verici hormonların salgılanmasını sağlamak, lokal kan dolaşımını hızlandırmak, sorunlu bölgenin rejenerasyonunu sağlamak. Vücutta belli noktalar var, bu noktalar çok önemli enerji akışını sağladığımız noktalar. Akupunktur için tıbbında 3 bin yıldır uygulanmakta daha sonra Avrupa’nın da gündemine girmiş bir tedavi metodu ve ülkemizde de yaygın şekilde uygulanmakta.

Kesinlikle bilimsel bir tedavi metodu, tamamlayıcı tıp olarak görmemek lazım. Çünkü yapılan çalışmalar çok umut verici. Hastalarımızı bu şekilde seans seans takip ederek tedavi edebilmemiz mümkün. Bel fıtığı hastalarımıza yeni bir umut ışığı olarak akupunktur tedavisini bir fizik tedavi uzmanı olarak tavsiye ediyorum. Özel Medicana Konya Hastanesinde bu tedaviyi uygulamaktayız. Öncelikle bel fıtığı ve boyun fıtığı gibi rahatsızlıklar çekenlere geçmiş olsun diyorum ve akupunkturla tanışmaya davet ediyorum” dedi.

Dikkatinizi çekebilir

Fistül, Basur, Hemoroid, iç Kanama, Kuyruk Sokumu Akıntısı, Apse, Çoban Çantası, Sentella

  Bu durum, bir kınk ya da çarpma yaralan gibi yaralanmalardan sonra ya da mide ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.