Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel / Alıçtan Kalbinize

Alıçtan Kalbinize

Alıç Amerika, Avrupa ve Türkiye’de yetişebilen bir bitkidir. Son zamanlarda da adını sıkça duyar olduğumuz alıç, tam bir kalp dostudur. Alıç bitkisi kalp yetmezliğine, sinir sistemine, damar sertliğine ve tansiyon düşürmeye iyi geliyor.

Güçlü antioksidan özelliğine sahip alıçın, damar tıkanıklıklarından koruduğu, damar sertliğinin giderilmesinde ve kolestrolün düşürülmesinde oldukça etkilidir.

Alıçın yüksek tansiyonu düşürme, hızlı nabız atışını koroner atardamarları açarak yavaşlatma, kalbin pompalanmasına yardımcı olma, sinir sisteminde yatıştırıcı, spazmları giderici etkisinin vardır. Alıçın yüzlerce yıldır etkileri nedeniyle geleneksel tıbbın vazgeçilmez bir bitkisidir.

Yüksek tansiyonu düşüren alıçın, hızlı nabız atışını koroner atardamarları açarak yavaşlatır. Uslu, kalp kaslarını beslediğinden dolayı kalbin pompalanmasına da yardımcı olur.

 

 Alıçın kalp hastalarına faydası aynı zamanda vücutta biriken ve ödem olarak adlandırılan sıvıların atılması, idrar söktürücü etkileriyle de kendisini gösterir. Bu nedenlerle alıç kalp yetmezliği olanların mutlaka kullanması gereken bir bitkidir. Sinir sisteminde yatıştırıcı, spazmları giderici etkileri vardır.

Alıç içerisinde bol miktarda flovonoid vardır ve buda alıça yüksek bir antioksidan özellik kazandırır. Günümüzde alıç meyve, çay ve gıda takviyesi şeklinde bulmak mümkün.

Dikkatinizi çekebilir

Kabızlık diyeti

Kabızlık diyeti

Kabızlık diyeti Kabızlık (konstipasyon) altında birden fazla nedenin olduğu yaşam kalitesini bozan önemli bir sağlık ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.