Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Gökçek'ten / Alerji Nasıl Geçer ? Bitkisel Alerji Tedavisi

Alerji Nasıl Geçer ? Bitkisel Alerji Tedavisi

Bu yazımızda sizler için, alerji nasıl geçer sorusunun yanıtlarını vermeye çalışacağız. Alerji için bitkisel çözüm, ve bitkisel alerji tedavisi, yazımızın temelini oluşturan konular olarak özetlenebilmektedir. Bahar aylarında daha sık alerji ile karşılaştığınızı düşünerek, alerji nasıl geçer sorusunun yanıtları arasında yer alan alerji için bitkisel çözüm, ve bitkisel alerji tedavisi hakkındaki bilgilerimizi sizlerle hemen paylaşmaya başlayalım.

Alerji nasıl geçer sorusunun yanıtı olan bitkisel alerji tedavisi, ve alerji için bitkisel çözüm konularında bilgiler vermeden önce şunu belirtmeliyiz ki: alerji nedenlerinden hangisinin sizin için geçerli olduğunu bulmalı, ve kendinizi alerjiden korumaya çalışmalısınız. Alerji nedenleri arasında yer alan durumları bilecek olursanız, alerji nedenlerinden uzak durmanız daha kolay olacak, ve alerji şikayetine karşı kendinizi daha kolay savunabileceksinizdir. Bunun dışında alerji nasıl geçer diye soranlar, alerji için bitkisel çözüm sunan, bitkisel alerji tedavisi alternatifleri arasında şu bitkilerden söz edebiliriz: şahtere, ısırganotu, aloe vera, zerdeçal, papatya, sarmısak, soğan, maydanoz, yaban turbu, krizantem, ginko, sinirli ot, atkuyruğu, badem, fındık, bezelye, soya fasülyesi…
Alerji nasıl geçer sorusunun yanıtları arasında yer alan alerji için bitkisel çözüm; ve bitkisel alerji tedavisi için önerilerimizden şu şekilde bahsetmeye çalışalım:
Papatya: Alerji nasıl geçer diyenler, bitkisel alerji tedavisi için papatyadan faydalanacaksanız, özellikle kurdeşende; ve kaşıntı gibi cilt alerjilerinde papatyanın faydalarından yararlanmanız önerilmektedir. Alerji nasıl geçer diyip, papatyanın faydalarından yararlanmak isterseniz, alerji için bitkisel çözüm önerileri arasında, papatya özü bulunan yağ, veya kremlerle, alerjinin bulunduğu bölgeye masaj yapmanız önerilmektedir.
Sarmısak ve soğan: Alerji nasıl geçer diyip, alerji için bitkisel çözüm yöntemleri arayanlar, hem soğan, hem de sarmısaktan, her tür alerji tedavisi için güvenle yararlanabilirler.
Isırganotu: Alerji nasıl geçer diyenler, eğer bitkisel alerji tedavisini, solunum yollarını ilgilendiren alerji türlerinde, yani, astım, saman nezlesi, ya da öksürük gibi problemlerde kullanacaklarsa, alerji için bitkisel çözüm olarak ısırganotu oldukça faydalıdır. Isırgan otunun, diğer alerji türleri için de oldukça etkili olduğunun belirtilmesi gerekmektedir. Taze ısırgan otunu ince ince kıyın, ve bir çay kaşığı alarak bir su bardağı kaynamış suyun içerisine ilave edin. Yarım dakika demlemeniz yeterli olacaktır. Sonrasında ise, ısırgan otunu süzerek, elde ettiğiniz suyu için. Bunu günde iki ya da üç sefer gerçekleştirmeniz, bitkisel alerji tedavisi için size fayda sağlayacaktır.
Şahtere: Alerji nasıl geçer sorusunun yanıtları arasında yer alan, alerji için bitkisel çözüm sunan şahtere, bir çay kaşığı alınarak, bir su bardağı kaynamış suyun içerisinde demlenmeli, ve sonrasında, bitkisel alerji tedavisi için, sabah ve akşam; günde iki sefer birer bardak olmak şartı ile içilmelidir.
Melisa: Alerji nasıl geçer diyenler, bitkisel alerji tedavisi için melisayı haşlamalı; ve daha sonra haşlanan melisa otunu ezerek, alerji olan kaşıntılı bölgeye uygulamalıdırlar.
Alerji nasıl geçer diyor, ve alerji için bitkisel çözüm aramaya devam ediyorsanız, alerji için bitkisel çözüm yöntemlerinden bir tanesinin de C vitamini olduğunu bilmelisiniz. İçeriğinde C vitamini olan besinleri tüketmeniz, bitkisel alerji tedavisi için sizlere katkı sağlayacaktır.

Dikkatinizi çekebilir

Fistül, Basur, Hemoroid, iç Kanama, Kuyruk Sokumu Akıntısı, Apse, Çoban Çantası, Sentella

  Bu durum, bir kınk ya da çarpma yaralan gibi yaralanmalardan sonra ya da mide ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.