Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Videolar / Acı Biberin Hiç Bilmediğiniz Bu Yönünü Duyunca Çok Şaşıracaksınız!

Acı Biberin Hiç Bilmediğiniz Bu Yönünü Duyunca Çok Şaşıracaksınız!

Meksika mutfağında yoğun olarak kullanılan ve Doğu mutfağının da vazgeçilmezi olan kırmızı acı biber bakın mutfak harici nerede kullanılıyormuş.

Kırmızı toz Arnavut biberin kanamalar için en iyi doğal ilk yardım olduğunu sanırım daha önce hiç duymadınız. Cayenne cinsi olarak bilinen bu biber 10 Saniyede Kanamayı Durdurur! İster inanın ister inanmayın, ayrıca sizi de yakmaz.

Tek yapmanız gereken, kırmızı biber tozunu doğrudan kesiğin üzerine dökmek.

Cayenne, açık yaralarda kanamayı durdurmanın yanı sıra burun, mide ve boğazdaki iç kanamalarda da işe yarar. Bu durumlarda elbette kırmızı biber ağızdan alınmalı.

Amerikalı bitki uzmanlarına göre: “… Bir bardak ılık suya bir çay kaşığı kırmızı biber atın iyice karıştırıp için ve 10’a kadar saydığınızda kanama duracaktır. Tüm baskının merkezileştirilmesi yerine dengeleme olacak ve pıhtılaşma daha hızlı hale gelecek. Kanama ister iç ister dış olsun, bir bardak ılık su ile ağızdan alınan bir çay kaşığı kırmızı biber kanamayı hızla durduracaktır. ”

Acı Biber Kanamayı Nasıl Durdurur?
Cayenne Pepper, kanı koagüle eden (pıhtılaştıran) K vitamini bakımından zengindir. İkinci Dünya Savaşında askerlere, vurulma ihtimaline karşı yaranın üzerine dökmeleri için verilen toz halindeki vitamindir.

Çoğu kaynak, kırmızı biberin kan basıncını dengelemek için vücutla reaksiyona girdiğini, yani ekstra bir basınç fışkırmasının normalde olduğu gibi yara bölgesinde yoğunlaşmayacağı anlamına geldiğini söylüyor. Basınç dengelendiğinde kan hızla pıhtılaşacaktır.

Acı biber, kanamayı durdurmanın yanı sıra, anti-fungal ve anti-bakteriyel özelliklere sahip olduğu için yarayı dezenfekte etmek için de harika bir bitkidir.

Arnavut biberi küçük ve orta boy kesimler için işe yarar. Yaşamı tehdit eden bir kanamanız varsa (karaciğer, femoral, kalp, akciğerler, boyun bölgeleri dahil) acil servise başvurun.

Dikkatinizi çekebilir

Romatizma ağrılarına son verecek şifa deposu gıdalar…

Soğuyan havalar, romatizma hastalarının ağrılarını da tetikliyor. Özellikle eklem ve kas romatizması olan hastalar çok ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.