Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Haberler / 12 saat içinde hayata bağlandı

12 saat içinde hayata bağlandı

Aydın’da, dünyada ender görünen NCL (beyincik erimesi) teşhisi konulan ve 4 aydır hastanede yaşam savaşı veren 3 yaşındaki Aras Büyüktanır’ın tedavisi için gerekli tıbbi cihazlar, sosyal medyada başlatılan yardım kampanyası sayesinde alındı.

Kuşadası ilçesinde yaşayan ve henüz 2,5 yaşında beyincik erimesi teşhisi konulan Aras’ın tedavisi Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesinde devam ediyor.

Baba Özgür Büyüktanır, yaptığı açıklamada, oğlunun hem hastanede hem de taburcu edildikten sonra evinde devam edecek tedavisi için bazı cihazlar gerektiğini ancak 40 bin liraya mal olacak cihazları almaya maddi güçlerinin yetmediğini anlattı.

Aras’ın hastalığına ilişkin yapılan haberin ardından maddi destekte bulunmak isteyenlerin olduğunu dile getiren Büyüktanır, “Aydın Valiliği koordinesinde bir banka hesabı açtık. Gelen küçük yardımlar buraya yatırıldı.

Yardım alacaksak, yanlış anlaşılma olmasın diye valilik kanalıyla açılacak bir hesaptan alma kararı aldık. Cihazlar için ise 40 bin liralık maliyeti çıktı. Bunun yaklaşık 15 bin lirasını devlet karşılayacaktı. Kalanını ise bizim karşılamamız gerekiyordu.” diye konuştu.

Cihazların alınabilmesi için sosyal medyadaki paylaşım sayfasından yardım kampanyası başlattıklarını aktaran Büyüktanır, kampanyaya kısa sürede bir çok kişinin destek verdiğini, hedeflenen 28 bin liraya 12 saat içinde ulaşıldığını ifade etti.

“Yazılanları okurken gözyaşına boğulduk”
Sosyal medyada başlatılan kampanyanın böyle etkili olacağını düşünmediğini vurgulayan Büyüktanır, Aras’ın durumunu paylaştıktan sonra çok sayıda yorum geldiğini kaydederek, şöyle devam etti:

“Ben ve eşim orada yazılanları okurken gözyaşına boğulduk. Kimisi son parasını gönderdiğini yazmıştı, kimisi öğrenci olduğunu ve bursundan kalanı yolladığını belirtmişti.”

Dikkatinizi çekebilir

Tüm bildiklerinizi unutun! Her şeyden ye az ye!

Her üç kişiden birinin kilolu olduğu günümüzde obezitenin artık büyük bir problem olduğunu gönül rahatlığı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.