Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel / Tırnak Mantarına Bitkisel Çözüm

Tırnak Mantarına Bitkisel Çözüm

Tırnak Mantarına Bitkisel Çözüm: Tırnak mantarı zorlu bir hastalıktır ve genellikle ayaklarda oluşur. Tırnak mantarı ile mücadelede öncelikle bir cilt doktoruna görünmeli ve uygun tedaviye zaman kaybetmeden başlamalısınız.

Tırnak Mantarına Bitkisel Çözüm

Tırnak mantarı zorlu bir hastalıktır ve genellikle ayaklarda oluşur.Tırnak mantarı ile mücadelede öncelikle bir cilt doktoruna görünmeli ve uygun tedaviye zaman kaybetmeden başlamalısınız.

 

Tırnak mantarına ilaçlarınız fayda etmiyorsa yada evde çözüm bulmak zorundaysanız sizlere vermiş olduğumuz bitkisel tırnak mantarı çözümlerine göz atabilirsiniz. Doğal malzemeler kullanılarak hazırlanan tariflerin herhangi bir yan etkisi de bulunmamaktadır.

 

Bitkisel Tırnak Mantarı Tedavisi

  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • 3 damla çay ağacı yağı

Antiseptik özelliği bulunan çay ağacı yağı, enfeksiyon sonucu oluşan tırnak mantarlarında başarılıdır. Çay ağacı yağı ve zeytinyağını karıştırıp pamuk yardımıyla mantar bulunan bölgeye sürün. 10 dakika beklettikten sonra pamuğu mantarın üzerinden alın ve temiz bir diş fırçası ile mantarlı bölgeyi fırçalayın. Günde 3 kere tekrarlayabilirsiniz. Tedaviyi uygularken tırnaklarınızın uzun olmamasına ve uygulama sonrasında tırnağın nemli kalmamasına özen gösterin.

 

Tırnak Mantarına Bitkisel Yağlarla Çözüm

  • 2 damla kekik yağı
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı

Antiseptik özellikte olan kekik yağı, tırnak mantarında bulunan mikrop ve parazitleri gidermede etkilidir.  Kekik yağı ve zeytinyağını karıştırıp mantar bulunan bölgelere uygulayın. Yarım saat kadar bekledikten sonra durulayın ve tırnak diplerini iyice kuruladığınızdan emin olun. Günde 2 kere tekrarlayabilirsiniz.

 

Tırnak Mantarına Doğal Çözüm

  • 1 çay kaşığı beyaz sirke
  • 1 çay kaşığı sarımsak yağı

Malzemeleri karıştırıp mantar bulunan bölgeye sürün. Ardından yağı sürdüğünüz bölgeyi bandajla sarıp 2 saat kadar bekleyin. Bu uygulamayı her gün tekrarlayarak mantarın iyileşmesini sağlayabilirsiniz.

Dikkatinizi çekebilir

Erken Boşalma Sebepleri ve Tedavi Yöntemleri

Erken Boşalma Sebepleri ve Tedavi Yöntemleri

Erkeklerin kabusu haline dönüşen erken boşalma sorununun altında yatan nedenleri ve tedavi yöntemlerini sizlerle makalemizde ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.