Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Hastalıklar / Testis iltihabı,testisüstbezi

Testis iltihabı,testisüstbezi

a-) Orşit, orchitis, testis iltihabıvarikosel, testis ilhitabı
b-) Epididimit, testis üstbezi iltihaplanması:

Erkeklik organları penis, testis ve epididim (testis üstbezi) dıştan görünen organlarıdır. Testis?de üretilen sperma epididimde toplanır. Epididimdeki spermave hormonlar prostatın yanındaki tohumtorbasına gönderilir. Boşanma sırasında koyu olan meni prostatın salğıladığı hormonun karışımı ile sıvılaşır. Bir benzetme yapacak olursak yoğurt gibi olan meni ayran gibi sıvılaşır. Bunedenle prostat amaliyatı olanlarda boşanma sırasında ağrı çekerler. Testis ve testisüstbezi (epididim) birbirlerine yapışık gibi yakın olmalarına rağmen hastalıkları ve iltihaplanmaları farklıdır.

Orşit (testit iltihaplanması ) nedir?
Testis iltihaplanmasına genelikle virüsler ve nadirende bakteriler sebep olur.
1-) Kabakulağa yakalanan çocukların % 30-35?inde testis iltihaplanması görülür ve bu bazılarında sadece bir testisinin iltihaplanması şeklinde görülürken bazende ikiside aynı anda iltihaplana bilir. Bu virüse paramyxovirüsü (paramiksovirüs) sebep olur.
2-) Genore (belsoğukluğu) ve cinsel organlarda verem
3-) Yaralanma (travma) sonucu iltihaplanma
4-) Nadirende otoimmün hastalığı sebebiyle vücudun kendi antikorları testisi tahripedebilir.

Testis üstbezesi iltihaplanması (epididimit) nedir?
Epididimit (testis üstbeze iltihaplanması ) genelikle idrar yolları iltihplanması ile iltihplar buralara kadar yayılır. Eskiden epididimite belsoğukluğu sebep oluyordu, günümüzde ise Chalmydiler (Kalmidinler) veya Mikoplasmalar buna sebep olmaktadır. Epididimitteki spermalar tohum kordonu aracılığıyla taşınır. Epididimin iltihaplanması kişinin döleme güçünü kaybetmesine sebep olur.

Orşit ve epididimitin belirtileri:
Bu iki organdaki iltihaplanmaların belirtileri hemen hemen aynıdır.
1-) Testis ve epididimde çok yoğun ağrılar.
2-) İltihaplanma testisten epididime ve epididimden testise geçebilir.
3-) Testis ve testis üstbezeleri (epididim) şişer ve sertleşir.
4-) Testis torbasının (scrotum, skrotum) derisi kızarır ve ısınır.
5-) Orşit ve epididimitle birlikte kişide ateşlenme görülür.
6-) Idrar yolları iltihaplanmalarında görülen sık sık idrar yapma (poliüri), geceleri idrar yapmak için kalkma (niktüri), kanlı idrar yapma (hematüri) ve kendini idrar yapma zorunda hissetme (strangüri) gibi haller görülür.

Hastaliğin teşhisi:
Hastalığın teşhisi hasta ile yapılacak detaylı bir konuşmailede teşhis konabilir, şayet kabakulak enfeksiyondan sonra orşit görülmüşse bu hemen anlaşılır. Bu yeterli olmazsa ultrasonla muayenesi kesin çözümdür. İltihaplanmaya hangi mikrobun sebep olduğu ancak kann ve idrar muayenesi ile beli olabilir. Sık sık ve sürekli görülen iltihaplanmalarda ise meninin muayenesi gerekebilir.

Orşit ve epididimitin tedavisi:
Bakterilerin sebep olduğu enfeksiyonlarda antibiyotikler etkili olurken, virüslerin sebep olduğu enfeksiyonlarda ise Gökçek İksiri ve ZYE etkilidir. Gökçek İksiri ve ZYE immün sistemini harekete geçirerek bakteri ve virüslerin yok olmasını sağlarlar. Bir tanıdığımın testileri şişmiş ve dokununca aşırı ağrıdığını söylüyordu. Birkaç defa doktorunun yazdığı antibiyotikleri kulanmasına ragmen faydasını görmemişti. Ben ona Gökçek İksiri verdim 3 ay sonra hiçbir rahatsızlığının kalmadığını söyledi. Bu rahatszılık bendede vardı bende çok tedavi yöntemi dendim. Bir gün gececi çalışırken ağrılara dayanamadım ve Frakfurt havaalanındaki acil kliliğe gittim. Durumu analtım bakmadılar bile antibiyotik verip gönderdiler. Dar pantolon giyemiyor elimle dahi dokunamıyordum. Aşırı şişti ve ağrı yapıyordu. Gökçek İksirinden önce noni, aloe vera, çörekotuyağı vb.., çok şey denedim, faakt kesin çözüm olmadı. Gökçek İksirinden sonra kısa sürede iyileşti. Bu rahatsızlık kabakulak geçirenlerde sıkca görülen bir durumdur.

Belenmekte önmelidir hayvansal besinler nedeniyle testislerdeki yağlanama kandolaşımı anormaliklerine sebep olur. Şayet kişi çocukluğunda kabakulak geçirmişse, virüs kalıntıları ileride tekrar iltihaplı hastalıklara sebep olabilir. Tedavisi Gökçek İksiri ile mümkündür. Sağlıklı beslenmek tedavi sürecini hızlandırır.

Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır. Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.

Dikkatinizi çekebilir

Mevsim geçişlerinde depresyon şikayetleri artıyor.

Psikolog Meriç Mavi, gündüz ve gece dengesinin yaz dönemlerinde kişiyi keyifli hissettirirken, kış döneminde duygusal ...

5 Yorumlar

  1. Sol testisimde kızarıklık ve şişme oldu 3 gün çok aşırı derecede ağrılar çektim ayağa bile kalmadım sonra doktora gittim operasyonla intihabı aldı ama ağrılarım devam ediyor ve şişlik gene var kestiği yerden kan ve intihap geliyor operasyon 1 gün önce oldum tamamen geçmesi için ne yapmalıyım

  2. Ozon yağı ile masaj yapın ve Enginar Forte, Boswellia Forte, Nar Çekirdeği Yağı, Gökçek Aloe Vera Jel, Gökçek İksir, Damar Çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir. Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir. Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalır. Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur. Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

  3. vitiligo nun çaresi varmı

  4. Hocam 23 yaşındayım iki yıldır epididimit denilen hastalıga yakalandım daha dogrusu öyle biliyordum bi çok kez uroloji uzmanlarına gittim fakat hepsi antibiyotik ve agrı kesicilerle geçiştirdiler bi çok sayıda antibiyotik kullandım ve hiç birisi rahatsızlıgımı gidermedi tam aksine şikayetlerim dahada fazlalaştı sol testisim de ve sağ testisimde her ikisindede sert bi doku bulunmakta ve bir kaç ayda rahatsızlıgım tekrarlıyo her iki testisimdede aşırı şişme kızarıklık yüksek ateş ve halsizligim oluyo en son bu gün bir uroloji uzmanına gittim testislerimdeki sert doku hala duruyodu ama 1 yıl boyunca tekrarlamamıştı şişme gibi bi durum olmamıştı iki gün önce 1 yıl aradan sonra yine tekrarladı sağ ve sol testisim aynı anda şişti dayanılmaz bi agrısı var ve kendimi kötü hissetmeme neden oluyor uroloji uzmanına muayeneye gittim ultrason ve kan testi istedi her ikisinide yaptım ve ultrasonu yapan doktor epididimit olmadıgını her iki testisdede kist oldugunu söyledi sol testisimde 3mm sağ testisimdede 7mm gene antibiyotik ve agrısı kesici yazıp gönderdiler ssk lı olmadıgım için dogru düzgün ilgilenemiyorum bu gün internette araştırma yaparken sizin bir videonuza rast geldim gökçek iksiridi diye bir şifalı karışımınız varmış sanırım internet sitenizde araştırdım fakat bulamadım yıllardır bu rahatsızlıgımdan çok çektim bi çok uroloji uzmanı testisimin alınması gerektigini söyledi bi çogu kısır olabilirsin yumurtalıgını alalım dedi antibiyotik ve agrı kesicilerle geçiştirdiler piskolojim gerçekten çok bozuk kendimi bu sebepten dolayı iki yıldır hiç iyi hissetmiyorum lütfen yardımlarınızı bekliyorum hocam ne yapmam gerek ne yapmalıyım şifalı iksiriniz kesin çözüm olurmu yada önereceginiz herhangi bi ilaç yada bitkisel çözüm varmı mutlaka cevabınızı bekliyorum hocam teşekkür ederim

  5. Öncelikle geçmiş olsun 0212 621 21 65 – 0212 621 21 66 arayın detaylı konuşalım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Facebook sayfamızı beğendiniz mi?