Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Alternatif TIP / Grip olmamak için yapılması gerekenler

Grip olmamak için yapılması gerekenler

Sonbahar ayında sık sık yakalanacağımız hastalıkların başında geliyor grip. Kış mevsiminin iyice yaklaşmasıyla kendimize daha fazla dikkat etmek zorundayız.Toplu alanlarda durmak zorunda kalıyorsak gribe yakalanmadan önce önlem almalıyız.

Gribe iyi gelen bitki çayları nelerdir? Gribe yakalanmamak için neler yapmalıyız?

GRİP ÖNLEYEN ÖNLEMLER

1. Bu aylarda C vitamini çok önemli. Bu yüzden C vitamini yönünden zengin gıdaları tüketmekte fayda var. Bu gıdaların başında yeşil biber, semiz otu, maydanoz ve turunçgiller geliyor.

2. Kuşburnu, hem meyve olarak, hem çay olarak tam bir koruyucu. İçeriğindeki yoğun anti-oksidan bileşenler ve C vitamini ile gribe karşı güçlü bir yardımcınız…

3. Adaçayı, ıhlamur ve yeşil çayın faydaları da yadsınamayacak kadar az. Bu sebeple siyah çay ve kahve yerine bitki çaylarını tercih edebilirsiniz.

4. yedikleriniz kadar yaptıklarınız da önemlidir. Ellerinizi sık sık yıkamalı, hasta olan yakınlarınızla fiziksel temastan kaçınmalı, evinizi bolca havalandırmalısınız.

Dikkatinizi çekebilir

Varis Hastalığı Nedir?

Vücut tarafından kullanılmış, oksijeni az ve metabolizma atıklarını barındıran kirli kanı kalbe taşıyan toplardamarlar (venler) ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.