Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Genel / Dans etmek kilo vermeye yardımcı olur mu ?

Dans etmek kilo vermeye yardımcı olur mu ?

Dans ederek zayıflama oldukça kolay bir kilo verme şeklidir. Kolay yoldan ve sağlıklı zayıflamak isteyen herkes dans ederek istediği kiloya ulaşabilir.

Farkındaysak çok hareketli insanlar fazla kilo sorunu yaşamazlar. Aç kalarak zayıflamak gibi metabolizmaya zarar vermez, tam aksine hızlandırır ve vücut direncimizi artırır. Dans etmek kan dolaşımını hızlandırır ve dans ettikten sonra bile yağların yakılmasını sağlar. Çünkü metabolizma hareketlenmiştir ve yağlar yavaş yavaş yok olmaya başlamıştır. Vücudumuz son derece muntazam bir şekilde yani aynı orantıda zayıflayacaktır.

 Dans ederek zayıflama

Hareketsiz bir yaşam her gün aynıdır ve sıkıcıdır. Bütün gün bilgisayar karşısında veya televizyon karşısında geçiren kişilerin bir çoğunda kilo fazlası görülür ve vücutlarında ağrıyan yerler vardır. Bunun tam tersi hareket halinde olan kişilerde ise, yorulmak bilmeyen bir enerji bitmek bilmeyen bir hareket hali vardır. Evde vakit geçirirken sevdiğimiz hareketli müzikleri açabilir ve ritimli dans etmeye kendimizi odaklayabiliriz. Dans ederek sadece kilo vermekle kalmaz aynı zamanda kendimizi mutlu hissederiz.

Dans ederek kilo verme Programı – Egzersizler

Aynanın karşısına geçtiğimizde kendimize mutlaka vermem gereken kilo fazlam var diye düşünüyorsak, dans etmeyi mutlaka hayatımızın içine katmalıyız. Çünkü her şeyin başı sağlık ve hareketten geçer. Dans etmek eğlenmek, mutlu olmak, keyif almaktır. Sabah uyandığımızda müziği son ses açıp karşısında dans etmek güne mükemmel başlamak için yeterli olacaktır.

Biz dansımızı bitirip işimize koyulurken vücudumuzdaki yağlar yanmaya devam edecektir. Kendimiz için bir şey yapalım ve dans etmeye başlayalım. İster spor salonlarında toplulukta, ister evde tek başımıza ama nasıl olursa olsun mutlaka uygulamalıyız. Ya da hafta sonlarımızı grup halinde spor salonunda dans ederek değerlendirebiliriz. Kültürümüzde var olan dans, hayatımızın zaten bir parçasıdır. Daimi olarak da devam etmek sadece bizlerin tercihine bağlıdır.

Ayrıca bu konuya yakın eğlenceli bir video

Dikkatinizi çekebilir

Kışın hasta olmamak için bol sıvı tüketin!

Soğuklara bağlı hastalıkların arttığı kış aylarında, hastalıklarından korunmak için bol sıvı tüketmenizi öneriyoruz. Havaların soğumasından ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.