Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX
Ev / Hastalıklar / Ağız mantarı nasıl tedaviedilir?

Ağız mantarı nasıl tedaviedilir?

Ağız mantarı nasıl tedaviedilir?

Ağız mantarı
Deyince candida albicans ismiyle anılan bir küf mantarının sebep olduğu mantar enfeksiyonudur.Bu mantarın tipik özelliği ağız mukozası ve dil üzerindeki beyaz renkli.veya alan şeklinde yayılmış bir tabaka olup ağızda yanma ve yutkunma zorluklarına sebep olur.Candida mantar enfeksiyonun oluş sebebi immun (Bağışıklık sistemi)sistemin direncini kaybetmesi neticesinde ortaya çıkar ve yayılır.Yeni doğan bebeklerde oldukça yaygındır, çünkü bebeklerin immun sistemi henüz yeterince gelişmemiştir.Ayrıca antibiyotik ilaçlar ağız florasını bozarak burada mantarların yaşayacağı bir ortam hazırlarlar.Ağızda görülen mantar kısa sürede sindirim sistemine özelikle de bağırsaklara yayılır.Ağız mantarlarına karşı Nystatinli veya hint baklasından elde edilen özel ilaçlarla mücadele edilir. Mantarlı şahsın asla şekerli besin yememesi veya şekerli içecek(cola, fanta) içmemesi gerekir, çünkü şeker mantarlar için temel gıdadır ve şekerlerle birlikte mantarlar azar.Hatta pirinç, peyir, karpuz, kavun, bal, pekmez vs. iyi değildir.Bebeklerin şişeleri ve emzikleri şişeleri ve düzenli şekilde kaynatılmalı şayet ağızlarında mantar görülürse mirra tentürü mantarlı noktalara sürülür.Fakat kesin tedavi ancak ve ancak bağırsak florasını tedavi ile mümkündür.Bu nedenle Gökçek İksir, Gökçek Tonik ve mantar çayı kullanmak şarttır.

Dikkatinizi çekebilir

Mevsim geçişlerinde depresyon şikayetleri artıyor.

Psikolog Meriç Mavi, gündüz ve gece dengesinin yaz dönemlerinde kişiyi keyifli hissettirirken, kış döneminde duygusal ...

5 Yorumlar

 1. Bilgiler için teşekürler.Ayrıca belirtmek isterimki bağışıklık sistemi ile ilgili kötü etkilerin ilk göstergesi ağız içi sağlık durumudur.

 2. mustafa altundağ

  sayın site yöneticileri ben yaklaşık olarak bir yıl önce parenoal sinir felci geçirdim ve vücudumda direncim düştü,aynı zamanda antibiyotik çok kullandım.iki gün önce hastaneye gittim doktorda aynen yazdıklarınızı söyledi ama yalnızca ilaç yazdı farklı tedavi yollarından bahsetmedi.ayrıca mantar hastalığının tam olarak geçip geçmeyeceği konusunda kesin birşey söylenemez dedi.bu arada bağırsak florası nasıl tedavi edilir.verdiğiniz hizmetten dolayı sonsuz teşekkürler…

 3. Merhaba Mustafa bey,
  Alovera,iksir,mantar çayı,sinir çayı,ozan yağı, kullana bilirsiniz 0212 621 21 65/66 numaradan bize ulaşabilirsiniz geçmiş olsun…..

 4. merhabalar benim 2 yıldır dilimin üzeri beyaz doktora gittim fakat geçmiyor bu durum beni çok rahatsız etmeye başladı lütfen bu konuda bana bilgi verirseniz sevinirim

 5. Öncelikle geçmiş olsun. Bağırsaklarınızdan yoğun miktarda mantar olduğu zaman dilin üzerinde beyazlık görülür.
  Bağırsak Mantarları için Kolorex Seti kullanmanız gerekir. 0212 621 21 65 – 0212 621 21 66
  Detaylı Bilgi için Tıklayınız
  Kolorex Seti Siparişi için Tıklayınız

  Klinik Kullanımı Ve Araştırmalar
  HOROPİTO Candida (maya) ve KÜF mantarı problemlerinin tedavisi için birkaç yıldır kullanılmaktadır.

  1992 yılında, Yeni Zelanda naturelpatları tarafından yapılan bağımsız bir çalışmada kronik bağırsak kandidiyaz tanısı konmuş hastalarda öğütülmüş Horopito yaprağı ve öğütülmüş anason tohumu içeren kapsülün tedavi edici etkisi incelenmiştir. Bu çalışma 15 denek üzerinde yüzde 76 gibi bir iyileşme oranı yakalanmıştır.

  1997 yılında, Pavlodar Şehri Merkez İmmünoloji Ve Üreme Kliniğinin 22 hasta üzerinde yapılan ve öğütülmüş horopito ekstraktı içeren kapsüllerle gerçekleştirdiği deneyde tamamına kronik ve tekrarlayan bağırsak kandidyaz teşhisi konmuş hastaların 10 tanesine fluconazole verilmiştir. Kalan kısmına kolorex verilen gruptan fluconazole verilen grup 7 günde %100 iyileşme gösterirken kolorex verilen grup 14 günde %90 iyileşme göstermiştir.

  Buna ek olarak, laboratuar çalışmalarının gösterdiğine göre öğütülmüş horopito mantar üzerinde oldukça etkili aktiviteye sahiptir. Yaygın çevresel ve beslenme koşulları göz önüne alındığında mantar enfeksiyonlarının riskleri, ya da novo olarak bilinen öldürücü bağırsak anormallikleri için böyle bir bileşiğin kullanılması uygundur. Ayrıca doğal olması sebebiyle farklı tedavi girişimlerinin geliştirilmesi için gelecek vaat eden bir bitki olduğu da tahmin edilmektedir.

  Teratojenisitenin ile ilgili hiçbir kanıt olamamasına rağmen önlem olarak hamilelik ve emzirme sırasında önerilmez. Horopito sindirim sisteminde rastlanan C. Albicans mantarına karşı da hızlı bir etkiye sahiptir. Bu sebepten Candida hücrelerinin ölümüne yol açan Herxheimer reaksiyonu ilk birkaç gün içerisinde gözlemlenebilmektedir. Bu durum geçici baş ağrısı ve hafif bulantıya sebep olabilir.

  Horopito Amerikaââ‚â„¢da 1992 yılından beri ticari amaçla üretimi yapılan bir bitkidir. Günümüzde horopitonun pek çok formunu bulmak mümkün olmaktadır. Örneğin bağırsak kandidyaz için kapsül, ağız ve boğaz sorunları için çay olarak ya da yine kandida ve mantar sorunları için topikal kremler olarak bulunabilir.

  Mantar ve Kandida karşıtı çalışmalar hızla gelişse de, güvenilir, sağlıklı ve doğal ürünlere artan bir talep bulunmakta. Güney Pasifik adalarının derinliklerinde yetişen bu antik bitkiyi içeren daha fazla ürün görmek istiyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.